Gigaset C570 Kullanım Testi

Ülkemizde kablosuz dect telefon pazar lideri Gigaset markası tarafından üretilen yeni model olan C570 Premium dect telefonu detaylı inceledik.

Gigaset yıllardır ürettiği en ekonomik serisi olan A serisi telefonların üst seviyesinde ürettiği C serisi kablosuz telefon ailesinin yeni üyesi C570 firmanın belirlediği yeni üretim standartlarında üretilen ilk model. Gigaset C570 telefonu elinize ilk aldığınızda kaliteli bir malzemeden yapıldığını hemen hissediyorsunuz, ekran netliği şimdiye kadar üretilen C serisi telefonların en üst düzeyde çözünürlüğe ve büyüklüğe sahip model diyebiliriz.

Premium tasarımı, HD ses kalitesi ve 2.2 inç TFT büyük renkli ekranıyla yeni Gigaset C570 modern işyerlerinin talepleri rahatlıkla karşılayacak gibi görünüyor.

Kullanıcı dostu

Tasarım yeni C570  kolay kullanımı tercih edilmesinde önemli bir rol oynuyor. İnce dış yüzeyi tasarımında birinci sınıf ergonomiyi güçlü teknoloji ile birleştirmiş. Zarif ve kompakt görünüme sahip yeni Gigaset C570, özellikle büyük ve aydınlık ekranın yanı sıra şarj ünitesinden bağımsız anten yapısına sahip olması bulunduğu alanda en fazla çekim gücünü kullanıcısına sağlıyor. Kullanımı son derece kullanışlı ve güvenilir.

Gigaset C570’in kullanılabilirliği modern yeni menü yapısı ile daha da geliştirilmiştir. Yüksek kontrast ve ayrı ayrı yapılandırılabilir renk şemasıyla 2,2 inç TFT renkli ekran mükemmel okunabilirliğe sahip. Telefon kullanımını hızlı ve kolaylaştırmak için numaraları çok daha büyük bir fontta gösteren bir Jumbo Modu da olan C570 tuşlarının ergonomik yapısı ile de gerçekten kullanıcı dostu sözünü hak ediyor. TFT ekranın altında konumlandırılmış iki adet menü tuşu kullanıcılara basit bir kişiselleştirme seçeneği sunarak, alarm veya takvim gibi sık kullanılan fonksiyonlara hızlı erişim sağlar.

Gigaset C570

HD Ses kalitesi

Gigaset C570’in kullanıcı dostu özellikleri, görünüm ve premium malzeme kalitesi ile sınırlı değil, görüşme sırasındaki ses kalite özellikleri de optimize edilmiş. Gigaset telefonların tüm modellerinde karşılaştığımız birinci sınıf ses kalitesi ve ses seviyesi ile birlikte C570 özellikle yüksek veya düşük frekans aralığını vurgulayan iki akustik ses profil seçeneği sunuyor.

Görüşme kalitesini sabit hattan sabit hatlara, mobilden sabit hatlara telefondan ve ahizesiz görüşme ile test ettik ve sıfır bozulma veya parazitlenme yaşadık. Hoparlör mükemmeldi ve sınıfında daha iyi ses kalitesine sahip bir telefon bulacağınıza düşünmüyoruz. Sesin netliği gerek ofis ortamlarında gerekse gürültüsüz ev tipi ortamlarda herkes için ses seviyesi yeterli.

Handsfree – Ahizesiz kullanım özelliğini destekleyen Gigaset C570 dect kablosuz telefon  ahizesiz kullanımda kaliteli bir görüşme için full duplex yani çift yönlü hoparlör özelliği sunar. Elbette bir konferans telefonu performansı sunamayan Gigaset C570 kişisel kullanımla ahizesiz görüşme için yeterli mikrofon ve hoparlör performansı sunuyor.

Kurulum

C570 kablosuz telefonu kutusundan çıkardığınızda hat gişinizi ve enerji için adaptörünü takdığınızda kullanıma hazır oluyor. Oldukça kolay. Enranda tarih ve saati ayarlayabilirsiniz (cevapsız aramalar, vb. Hakkında bilgi edinmek isterseniz). Herhangi bir ilave el cihazını baz istasyonuyla eşleştirmeniz son derece basit

Geçmişte Siemens Gigaset telefonlarınız varsa menü arayüzüne aşina olacaksınız ve kullanımı oldukça kolay olacaktır. Tüm temel özellikleri ve işlevselliği kapsayan kullanım kılavuzunun bir kopyası kutuda bulunmaktadır.

Menzil kapsama alanı

Günümüzde tüm telsiz telefon üreticileri, telefonlarının iç mekanlarda 50 metreye, dış mekanda 300 metreye kadar kapsama alanı sağladığını iddia edecektir. Bunun nedeni, ahize ve baz arasında kablosuz bağlantı sağlamak için kullanılan DECT teknolojisi ile üretmesidir. Tüm dect telefonları en doğru sonucu elde etmek için aynı şartlarda ve ofisimizde yapıyoruz.

Tüm kapsama testlerimizde hem iç ortamda hem de dış mekanlarda bize maksimum kapsama alanı değerlerine yaklaştığını gördük.  Ayrıca Alcatel Lucent, Ericsson LG yada Panasonic gibi kendi dect anten alt yapısı olan santrallarda kapsama alanı sorunu tamamen ortadan kalkmakta.

ECO DECT ile radyasyon içermez

Gigaset, DECT (Dijital Geliştirilmiş Kablosuz Telekomünikasyon) teknolojisinde dünyanın önde gelen öncü firmalarından biridir ayrıca on yılı aşkın bir zamandır bu standardın tanımlanmasında ve geliştirilmesinde önemli bir rol oynamıştır.  Çevre dostu ECO DECT standardı, tüm Gigaset telefon modellerinde bir süredir kullanılmaktadır. ECO DECT etkinse, baz istasyonu ve kayıtlı tüm el cihazlarının ECO DECT’i desteklemesi koşuluyla, birden fazla el cihazı çalıştırılsa bile, telefonlar bekleme modunda radyasyon içermez. Bir arama sırasında, verici gücü baz istasyonu ile el cihazı arasındaki mesafeyi yansıtacak şekilde otomatik olarak ayarlanır. Baz istasyonuna olan mesafe ne kadar kısa olursa, radyasyon o kadar düşük olur. ECO DECT modu, maksimum DECT aralığını sağlamak için esnek bir şekilde devre dışı bırakılabilir.

Sonuç

Gigaset Premium C570, fiyat ve kalite arasındaki mükemmel dengeyi sağlayan 2019 yılının ilk aylarında satın alınabilecek en iyi yeni telefon. Kulaklık ve hoparlörden tatminkar seviyede ses kalitesi sunan C570 yüksek fiyat etiketi olmadan Gigaset’in daha pahalı kablosuz dect telefonlarının bir deneyimini size sunuyor.

Yoğun telefon görüşmesi yapan, kaliteli ses isteyen ve masasında şık bir telefon ile çalışmak isteyen tüm profesyoneller için ideal bir telefon.

 

Bir Cevap Yazın

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d blogcu bunu beğendi: