ATEN VE819 Kablosuz Sunum Paylaşımı

1979 yılında kurulan ATEN, teknolojilere erişimde ve paylaşımda bağlantı ve yönetim çözümlerinde uzmanlaşmıştır. ATEN markası, tüketicilere, KOBİ büyüklüğündeki ve büyük kurumsal firmalara bağlantı, profesyonel ses / video ve yeşil enerji ile uygulanan yenilikçi çözümler sunar.

ATEN’in kurumsal firmalara özel çözümleri KVM, masaüstü KVM ve LCD KVM ürünleri sunmaktadır. Kurumsal çözümler, müşterilerin BT altyapısını dünyanın herhangi bir yerinden etkin bir şekilde yönetmelerini sağlayan IP üzerinden çözümler sunar. Profesyonel Ses / Video hattı, kurumsal, eğitim, ağırlama, ticari ve ev sinema uygulamaları gibi çeşitli kullanımlar için ev ve profesyonel kullanım için entegre video çözümleri sunar. Yakın zamanda geliştirilen Yeşil Enerji hattı, yerel ve uzaktan gerçek zamanlı enerji yönetimi ve performans göstergeleri sağlayan bir dizi akıllı PDU ile veri merkezi için enerji tasarrufu sağlayan çözümler sunar.

Vodanet olarak şirketimizdeki demo süreçlerindeki Aten marka VE819 modeli kablosuz görüntü transferi ürününü detaylı olarak inceledik. Aten VE819 HDMI dongle ve kablosuz görüntü aktarım cihazı toplamda ana hatları ile 2 adet üniteden biraraya gelmektedir.

Kutu içeriği

VE819R Receiver + VE819T HDMI Dongle Verici + Uzaktan Kumanda + 2 Adet Güç Adaptörü + IR Alıcı Kablo + 2 Adet AAA Pil + USB Kablo

1

Genel özellikler

VE819 HDMI Dongle kablosuz genişletici toplantı salonları ve ev sinema sistemleri için uygun bir çözüm olarak tasarlanmıştır. Dizüstü bilgisayarlar ve bilgisayarlar gibi HDMI aygıtlarınızdan sıkıştırılmamış Full HD 1080p sinyal gönderir. Alıcıya dört adede kadar Kablosuz HDMI Verici eşleştirilebilir ve alıcı başına toplam verici sayısı maksimum 4’e yükseltilebilir.

Aten VE819 kablosuz sunum paylaşım cihazı tak&çalıştır prensibinde tasarlanmıştır, sürücü veya yazılım gerekmez. VE819 kablosuz sunum paylaşım cihazı, bilgisayarınıza bağlı HDMI aygıtlarına kablosuz olarak genişletebilir veya yansıtabilir ve böylece sorunsuz ve kolay bir şekilde kablosuz video aktarımı ve fotoğraf paylaşımı sağlar.

Aten VE819 ile kablosuz görüntü transferinde 1ms’den daha az gecikme süresine sahiptir, yani ofisinizin toplantı odası bilgisayarınız ile kablosuz sunum paylaşabilir hatta saatlerce video seyredebilirsiniz. Bizim testlerimizde aralıksız 2-3 saat video seyrettik ve herhangi bir takılma yada görüntüde gecikme gibi sorunlara rastlamadık. Sadece video aktarımı için değerlendirirsek neredeyse en iyi cihazlardan biri diyebiliriz.

2

Başlıca özellikler

  • Düşük gecikme süresi <1ms
  • Sıkıştırılmamış full HD 1080p video iletimi
  • Kablosuz bilgisayarı veya dizüstü bilgisayarı ekranı genişletme veya yansıtma
  • Üstün görüntü kalitesiyle sinyalleri 10 m’ye, 7 m’ye kadar uzatır *
  • En fazla 4 Kablosuz HDMI Verici bir Alıcıya eşlenebilir
  • Tak ve çalıştır – Yazılım yüklemesi gerekmez

 

Not *: Mesafe ortama bağlı olarak değişebilir; çelik, beton veya tuğla gibi nesneler parazite neden olabilir ve iletim mesafelerini kısaltabilir.

 

Toplantı odasında kullanım

Aten VE819’u toplantı odanızda kablosuz sunum paylaşım cihazı olarak kullanabilirsiniz. Bizim denemeleriz de oldukça tatminkar bir performans sergileyen VE819 tak&çalıştır bir ürün olarak kurulumu ve kullanımı oldukça kolay.

PC ve Mac ile kullanımlarda herhangi bir sürücü (driver) yüklemenize gerek kalmadan zahmetsizce çalışıyor. Fakat biz Vodanet olarak kullandığımız bazı bilgisayarlarda bağlantı tarafında HDMI portu bulunmayan yeni nesil bilgisayarlara Type-C multiport adaptörler kullanarak bağlantıyı sağladık. Buda açıkcası dizüstü bilgisayarımızın yanında bir kablo ve cihaz kalabalığına yol açtı.

Macbook yada Ultrabook türünde bir yeni nesil bilgisayarlarda direk olarak cihaz üzerinde HDMI portu bulunmadığından VE819T vericiyi bağlamak için öncelikle bilgisayarımıza USB-C adaptör ekleyerek HDMI çıkışı sağladık sonrasında VE819T için micro usb kablo ile güç desteği içinde bilgisayarınızın USB portuna bağlamanız gerekmekte, Aten VE819 ile kablosuz sunum paylaşımı yapmak istediğiniz bilgisayarda 1 adet HDMI port + 1 adet USB port gerekliliği bizim için zorluk çıkarmadı fakat dönüştürücü yada adaptör türündeki bir cihaz olmaması sizin işimizi zorlaştırabilir. Bu açıkcası cihazda gördüğümüz en büyük olumsuzluk.

Aten VE-819 ile toplantı odanızda kablosuz sunumlar yapmak için VE819 yanında çok portlu bir adaptör bulundurmanızı tavsiye ederiz. ( Bizim kullandığımız ürün BASEUS USB-C Docking Station GN33A2 )

Airtame 2 ve Barco Clickshare gibi ürünler toplantı odalarında kablosuz sunum paylaşımı ürünü olarak en çok satılan ürünlerdir. Video aktarım performansı ve kablosuz görüntü transferindeki gecikme süresi Airtame 2 ve Barco Clickshare ürünleri ile aynı <1 ms civarında olduğunu gördük. Bu süre bizi hiç rahatsız etmedi mouse ile büyük ekran tv’de çalışmak isteyenler için yeterli bir performansı sağlıyor.

Ürün hakkında detaylı bilgi almak ve demo ürün taleplerinizi iletmek için 0216 340 76 40 bizi arayabilirsiniz.

Ekran genişletme özelliği

Bilgisayarınızla çalışırken 2. bir ekran takarak ekran genişletme yada bilgisayarınızın ekranını takmış olduğunuz bu 2. ekran üzerinde de görüntüleme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Barco Clickshare ve Airtame 2 gibi kablosuz sunum paylaşımı yapan cihazlar ekran yansıtma özelliği ile çalışmaktadır. Yani sadece mevcut bilgisayar ekranını büyük ekrana aktarmaktadır. Bir çok kullanıcının istediği 2.ekran desteği için Aten VE819 doğru bir seçim olarak gözüküyor. Aten VE819 bağlandığı bilgisayarın HDMI portunu kullandığından ekran genişletme özelliğini kullanabiliyorsunuz.

Karar

Firmaların toplantı odalarında ve yönetim ofislerinde HDMI kablo karmaşasını ortadan kaldırıp kablosuz sunum paylaşımı ve kablosuz görüntü transferi yapmak isteyenler için ekonomik bir tercih olan Aten VE-819 olumlu ve olumsuz taraflarını aşağıda özetledik.

3

 

 

Bir Cevap Yazın

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d blogcu bunu beğendi: