Gigaset N670 IP Dect Anten Ürün İncelemesi

2017 yılında 200 milyonuncu Gigaset telefonun üretimini duyuran firma yaklaşık 70 ülkede faaliyet gösteren bir firma olarak satış rekorları kırmaya devam ediyor.

Gigaset pro markası altında satılan, küçük ve orta ölçekli işletmeler için VoIP tabanlı kablolu ve kablosuz DECT / Cat-iq telefonlar ülkemizde oldukça yüksek adetlerde satılmaktadır.

Uygun fiyat ve yüksek ürün kalitesi Gigaset ürünlerinin çok tercih edilme sebebi olmaktadır.

Gigaset N670 IP Pro

Yazılım tabanlı veya donanım tabanlı ip santral çözümleri günümüzde geleneksel analog telefon santrallara göre çok daha fazla tercih edilmesi ile N670 IP Pro küçük ve orta dereceli şirketlerde mobil iletişim için DECT IP baz istasyonu vazgeçilmez bir çözüm haline gelmiştir.

Geçtiğimiz yıldan itibaren yoğun bir şekilde şatışını yapmakta olduğumuz “CloudVodanet” bulut santral çözümü ile de N670 IP Pro satışlarımız sürekli artmaya devam ediyor.

Gigaset N670 IP Pro 1.png

Genel Bakış

N670 IP PRO, küçük ve orta dereceli şirketler için DECT IP baz istasyonudur. Geniş bir ürün paletini destekler Gigaset DECT mobil aletleri sizin için esnek iletişimi olağan üstü ses kalitesiyle kombine ediyor. 20 adet dect telefon tanımlanabilmesiyle bir çok işletmenin kablosuz telefon ihtiyacını karşılamaktadır. N670 IP PRO 250‘den fazla VoIP sağlayıcı ve piyasadaki diğer ip santral sistemleriyle uyumludur.

 

Başlıca Özellikler

Vodanet olarak ofisimizde CloudVodanet bulut santral, Elastix, Saphira ip santral yazılımları, PowerPbx ve Grandstream UCM gibi donanımsal ip santrallar ile detaylı bir şekilde test ettik. Tüm özelliklerini inceledik ve Vodanet olarak bize göre Gigaset N670 IP Pro’nun önemli bazı özellikleri aşağıdaki gibidir:

Gigaset N670 IP Pro 2

20 DECT TELEFON TANIMLAYABİLME

Gigaset N670 IP Pro baz istasyonu ünitesine 20 adet Gigaset dect telefon tanımlayabilirsiniz. (Biz Vodanet olarak ekonomik model taleplerinde A540; üst seviye telefon taleplerinde ise SL450 modellerini tercih ediyoruz). Bu sayede Cloud Vodanet bulut santral yada PowerPbx fiziksel ip santral gibi yapılarda 20 adet kablosuz ilavesi yapabilirsiniz. Hemde en ekonomik ve kaliteli bir tercih ile. Tanımlanan 20 adet el telefonun 8 tanesi aynı anda görüşme yapabilir. Tüm kullanıcıların aynı anda konuşmadığı yada çok yoğun telefon trafiği olmadığı kurumlar için çok uygundur. Vodanet olarak bugüne kadar kurduğumuz tüm Gigaset N670 IP Pro antenlerde kanal sayısı ile ilgili herhangi bir sorun yaşamadık.

Yoğun bir telefon trafiğiniz var ise N670 IP Pro antene en fazla 10-12 adet dect telefon tanıtmayı öneririz.

Gigaset N670 IP Pro 3

HDSP SES KALİTESİ

HDSP’nin açılımı High Definition Sound Performance – Yüksek Kalitede Ses Performansı. Bu teknoloji size internet üzerinden geniş ses bandı kalitesinde görüşme yapabilme imkanı sağlıyor.

Standart telefonlara göre iki kat geniş frekans aralığı sayesinde, HDSP özellikli aramalarda çok daha fazla ses detayı akatarılabiliyor. Bu sayede telefon konuşmalarınızda yüzyüze görüşüyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz.

HDSP standart telefonlara göre iki kat daha geniş bir frekans aralığı kullanark genişbant ses kalitesi sağlar (audio Codec G.722). Standardt telefonlar 4 kHz frekans kullanırken, HDSP sayesinde Gigaset kablosuz telefonlar 8 kHz frekans kullanmanın avantajına sahiptir. İki kat daha geniş frekans aralığı, telefon görüşmelerinizde karşınızdakini iki kat daha net duymanızı sağlıyor.

Gigaset N670 IP Pro 4

LİSANS İLAVESİ İLE UPGRADE

Gigaset N670 IP Pro dect anten ilk kurulum sırasında geniş kapsama alanı ihtiyacı olmayan firmalar (Ortalama 130m² 3+1 daire) için optimum çözüm olmasının yanında zaman içinde büyüyen organizasyonlarda lisans ilavesi ile N670 IP Pro modeli N870 IP Pro modeline upgrade olarak çok hücreli dect sistemi haline gelerek geniş kapsama alanı oluştururlar.

MONTAJ

Gigaset N670 IP Pro ip baz istasyonu kurulumunu Vodanet olarak duvara ve yerden 2 metre civarında bir yükseklik değerinde montaj işlemini gerçekleştirmekteyiz. Böylece N670 IP Pro dect anten ünitesi kapsama alanı olarak en yüksek verimliliği yakalamaktayız.

POWER OVER ETHERNET

Ürün ile birlikte elektrik adaptörü gelmekte ve çoğunlukla kullanılıyor. PoE destekli bir network alt yapınız var ise Gigaset N670 IP Pro ağ üzerinden enerji desteğine uyumlu bir üründür. Böylece kablo karmaşası ve elektrik prizi temini gibi sorunları ortadan kaldırmış olursunuz. N670 elektrik adaptörü yada PoE desteği ile çalışması ürün performansında herhangi bir farklılık oluşturmuyor.

Gigaset N670 IP Pro 5

Kutu İçeriği

Ürünü satın aldığınızda kutudan N670 IP Pro ana ünite, Cat5 ağ kablosu ve kullanım kılavuzu dökümanları çıkmaktadır.

İlk Kullanım Devreye Alma

Gigaset N670 IP Pro elektrik bağlantısının ardından RJ45 ağ kablosunu ADSL modeminizin boş switch portuna yada firmanızda bulunan şirket ağ alt yapısından gelen ağ kablosunu N670 IP Pro’nun yanında bulunan ağ girişine montajını kolayca yapın.

Cihazın önündeki düğmeye basılıp ilk el cihazınızı N670 IP Pro ünitesine tanıtın böylece el telefonu menüsünden N670 dect antenin ip numarasına kolayca ulaşabilirsiniz.

IP numarasını web tarayıcınzın adres kısmına yazarak cihazın arayüzüne ulaşabilirsiniz. Karşınıza gelen şifre ekranına en az 8 karakter yeni şifreyi girmelisiniz. Şifre en az 1 adet büyük harf, 1 adet özel karakter ve 1 adet rakam içermelidir.

Gigaset N670 IP Pro 6

Yönetim menüsünden Ayarlar(Settings) sonrasında Telephony sekmesini seçerek 8 adet SIP hesabı tanımlayabileceğiniz ayarlar kısmına ulaşmış olursunuz. Her SIP hesabına Edit sekmesini tıklayarak ayarlayabilirsiniz. Böylece 8 adet VoIP dış hat yada bir ip santral konfigürasyonunda 20 adet dahili abone tanımlamasını yapabilirsiniz.

Aslında Gigaset N510 IP Pro dect ip anteni devreyealmak en fazla 10 dakika içinde tamamlanıyor fakat detaylı programlama ve devreye alma ayarları için 0216 340 76 40 numaradan Vodanet’i aramanızı tavsiye ederiz.

Ses Kodekleri

Ses kodekleri Gigaset N670 IP Pro ile yapılacak görüşmelerin ses kalitesinin düzeyini ayarlamak için tercih edilmelidir. Ses kalite düzeyini arttırdıkça aynı anda görüşme kanal sayısı azalacaktır.

G.711 ve G.729 kodekleri seçildiğinde aynı anda 8 görüşme kanalı sağlanır,

G.722 kodeği seçildiğinde aynı anda 5 görüşme kanalı sağlanır.

 Online Şirket Telefon Rehberi

Gigaset N670 IP Pro on adede kadar şirket telefon rehberini LDAP formatında açık bir telefon rehberini ve şirket telefon rehberini XML formatında ve çeşitli XSI telefon rehberlerini oluşturmanızı ve kayıtlı el cihazlarının kullanımına olanak sağlar.

Gigaset N670 IP Pro 7.png

Telefon santralinde şirket telefon rehberi kullanmak istiyorsanız LDAP uyumlu telefon rehberini Web Konfiguratör üzerinden etkinleştirmeniz gerekmektedir. LDAP desteği için detaylı bilgi almak için 0216 340 76 40 bizi arayabilirsiniz.

 Bağlantı özellikleri

N670 IP DECT baz istasyonu pek çok platform ve ağ sağlayıcısıyla birlikte kullanılabilir. Gigaset’in tüm önceki profesyonel el cihazları N670 ile uyumludur ve kolayca entegre olur. Uyumlu platform, tedariki ve el cihazlarının tam ve güncel listesi için 0216 340 76 40 bizi arayabilirsiniz.

 Tam güvenlikli DECT teknolojisi

DECT Teknolojisi dijital ve şifrelenmiş olduğu için güvenlidir. Bir konuşmayı kablosuz olarak yasadışı dinlemek mümkün değildir. N670IP Sisteminde, ağ güvenliği SIP Güvenliği ile tamamlanır. Uçtan uca güvenlik şimdi güvencede2 Güvenlik SRTP/ SRTP/TLS, LDAP(S) ve HTTPS’yi içerir.

 Örnek Uygulama

Maslan Plaza içinde yer alan müşterimiz aynı kat içinde 2 farklı ofis alanı olarak yerleşilen ofislerinde ip santral ihtiyacını “Cloud Vodanet” bulut santral çözümü ile sorunsuz olarak çözdük. Bina içinde kablolamaya uygun bir mimari olmadığından ve müşteri tarafında kablo karmaşası istenmediğinden kablosuz Gigaset N670 IP Pro dect anten çözümü tercih edildi.

110 m² ofisler için 1’er tane Gigaset N670 IP Pro anten konumlandırarak toplamda 2 adet Gigaset N670 IP Pro anten ve 22 Adet Gigaset A540 kablosuz telefon, 3 adet Gigaset SL450 kablosuz telefon ile ekonomik, konforlu ve son teknoloji içeren bir ip santral çözümü sağladık.

Ayrıca kablo çekilebilen ofis kısımlarına kablolu ip telefonlar tercih edilmiştir.

Bu uygulamada Ofis 1’de bulunan Gigaset N670 IP Pro dect antene tanımlı herhangi bir kablosuz dect telefon kullanıcısı Ofis 2’ye geçtiğinde telefon görüşmesi yapamaz. Gigaset N670 IP Pro dect anten üniteleri bir birinden bağımsız olarak çalışmaktadır.

Eğer her iki ofisteki kullanıcılar hangi ofiste olurlarsa olsunlar kendi telefonları konuşmak istiyorlarsa lisans ilavesi ile Gigaset N870 IP Pro ürününe upgrade edilerek kullanılabilir. Böylece firmaya ait 2 ofistede kesintisiz telefon görüşmeleri yapılabilecektir.

Gigaset N670 IP Pro 8

Karar

Hem ekonomik hemde kaliteli bir çözüm arayan bulut santral ve ip santral kullanıcıları için ideal bir kablosuz telefon çözümüdür.

Vodanet olarak tüm testlerimizde sorunsuz kurulum ve kararlı çalışma kalitesi ile rahatlıkla satın alabileceğiniz bir kablosuz dect telefon çözümü olduğunu düşünüyoruz.

Geniş alanı olan fabrika türündeki işyerleri için kesintisiz haberleşme önemli ise Gigaset N670 yerine Gigaset N870 IP Pro ürününü tavsiye ederiz. Böyle kapsama alanı yetmeyen alanlara ilave N870 IP Pro antenler konumlandırılarak kesintisiz bir kapsama alanı oluşturulabilir. Anten sayısı ve montaj keşfi için bizi Vodanet – 0216 340 76 40 arayabilirsiniz.

Gigaset N670 IP Pro 9

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d blogcu bunu beğendi: