Logitech MX Master 3

Kurumsal iş hayatı pazarında paranın satın alabileceği en iyi mouse…

Logitech’in MX Master serisi mouse ürünleri olabildiğince hızlı bir şekilde okumak, işlemek ve üretmek isteyen üretkenlik hedefleyen kişiler için uzun zamandır tartışmasız en iyi ürün serisidir. Logitech’in en yeni amiral gemisi olan MX Master 3 mouse güçlü ofis çevre birimleri için en uyumlu ve güçlü üründür. Bilgisayar kullanımı daha kolay ve daha rahat hale getirir. Ayrıca, yeni bir yazılım geliştiricisi ile MX Master 3 daha gelişmiş kişiselleştirmeyi daha uygulanabilir hale getiriyor, böylece bilgisayar uzmanı olması beklenmeyen çalışanlar dahi iş akışlarını kolayca düzenleyebilir ve çok daha hızlı çalışabilirler. Ofisinizde bilgisayar ile çalışan tüm kullanıcılar için önerebileceğimiz Logitech MX Master 3 fare uzun yıllar ofisinizde en iyi yardımcınız olacaktır.

MX Master İle Daha Hızlı Çalışabilirsin

Bir çok yönden, MX Master 3, MX Master ailesinin diğer üyeleri ile benzerlikler göstermektedir. ITSUPERSTORE olarak yıllardır kullandığımız MX Master 2S, ofis dışında çalışmaya gittiğimizde sırt çantımıza bilgisayrımız ile birlikte aldığımız ekipmandır. Büyük bir başparmak kullanım alaanı ile sağ el ile kullanıma imkan veren sekiz tuşa sahip faredir. Üstte, iki tıklama paneline, tıklanabilir bir kaydırma tekerleğine ve hassas ve serbest sürüş kaydırma hızları arasında manuel olarak geçiş yapmak için tekerleğin hemen altındaki bir düğmeye sahiptir.

Yan tarafta, iki makro düğmesi, ikinci bir kaydırma tekerleği ve kanatta özel bir “jest” düğmesi bulunur. Sonuncusu, klavyedeki bir işlev tuşu gibi davranır, hareket düğmesini basılı tuttuğunuzda ve fareyi yukarı, aşağı, sola veya sağa hareket ettirdiğinizde size dört ekstra giriş sağlar.

Programlanablir ve sabit özellik tuşları ve kaydırma tekerlekleri MX Master 3’ün en büyük farklılığını ortaya koyuyor. Çoğu ofis kullanıcısının geri ve ileri düğmeleri olarak düşündüğü yandaki iki düğme öncekinden daha büyük ve aralarında bir boşluk konarak daha rahat kullanım sağlandığını gördük, bu sayede baş parmağınızla uygulamalar arasında seçim yapmayı kolaylaştırır. Benzer şekilde, hareket düğmesi şimdi küçük, yükseltilmiş bir çizgiyle işaretlenmiştir, böylece yeni kullanıcılar için bile kolayca anlaşılabilir.

Logitech MX Master 3’teki krom kaplı yeni elektromanyetik kaydırma tekerleği yüksek malzeme kalitesi farenin çok daha şık görünmesine destek vermektedir. Mekanik olarak direnç eklemek yerine, tekerleğin ortasındaki mıknatıslar belirli noktalara direnç ekleyerek, satır satır kaydırırken dereceli bir tıklanma hissini simüle ediyor.

Manyetik direnç, şimdiye kadar kullandığım kaydırma tekerleklerinden farklı bir his veriyor kullanıcısına. Her satırda yukarı veya aşağı kaydırdığınızda belirli bir kabarıklık hissi hissetmeniz sağlıyor. Logitech’in iddia ettiği gibi elektromanyetik tekerleğin kaydırma tekerleğinin doğruluğunu artırdığını söyleyebilirim, ayrıca hızlı kaydırma haretini kolayca kontrol edebiliyorsunuz.

Logitech MX Master 3 üzerinde bulunan kaydırma tekerliği yeni teknolojisi ile kullanıcısına çok daha kolay ve profesyonel kullanım imkanı sağlıyor. Sanırım MX Master 3’deki en belirgin farkların başında bu özellik geliyor.

MX Master 3’ün özelliklerinin çoğu, MX Master 2S’deki özelliklerle aynı gibi. Ergonomi ve malzeme kalitesi gerçekten çok üst düzey. 

MX Master 3 Logitech’in inç başına 4.000 noktaya (dpi) kadar izleyen ve cam da dahil olmak üzere herhangi bir yüzeydeki hareketi izleyebilen uzun süre çalışan Darkfield sensörünü kullanıyor. Cam dahil tüm yüzeylerde çalıştığını bizde denedik.

MX Master 3 tam şarjla 70 güne kadar dayanan şarj süresi gerçekten mükemmel. Daha da iyisi, MX Master 3 hızlı şarj eden bir USB Type-C portuna sahip. Üretici firma katalog değerlerine göre, MX Master 3 iki saat içinde tamamen şarj oluyor ve sadece bir dakika şarj ettikten sonra birkaç saatlik kullanım imkanı sağlanıyor olması günlük ofis kullanımlarında hayat kurtarır. USB-C bağlantı noktası önceki model olan MX Master 2 gibi öndedir. Bilgisayarınıza takıp type-c kablosunu usb portuna bağladığınızda kablolu bir fare olarak ta kullanabilirsiniz.

MX Master 3, aynı MX Master 2’de olduğu gibi Bluetooth üzerinden veya birlikte verilen 2.4GHz Unifying adaptörünü kullanarak kablosuz olarak bağlanır. Mouse (Fare), üç ayrı kablosuz kanalı destekler, böylece fareye bir kerede üç cihaz bağlayabilir ve farenin altındaki küçük bir anahtarla anında aktif cihazı değiştirebilirsiniz. (Bir cihaz dongle üzerinden, diğerleri Bluetooth üzerinden bağlanabilir.) Tek bir Unifying bağdaştırıcısına Unifying bağlantılarını destekleyen birden fazla Logitech cihazı da bağlayabilirsiniz. Dolayısıyla, bu durumda, MX fareyi bir MX klavyeyle eşleştirirseniz, yalnızca bir USB bağlantı noktasını doldururken her ikisini de tek bir adaptör üzerinde kullanabilirsiniz.

Çoğunlukla, bu bağlantı seçeneklerinin tümü ITSUPERSTORE bilgisayarlarında yıllardır sorunsuz olarak çalışıyor. 

Logitech Option Yazılımı

MX Master 3, MX serisinin konfigürasyon yazılımı Logitech Options ile eşleşir. Kullanım özelliklerini değiştirmeyi net ve kolay hale getiren kullanımı kolay bir uygulamadır. Geçmiş MX Master farelerinde olduğu gibi, MX Master 3’de uygulamaya özel özelleştirmelere izin veriyor, ancak Logitech’te bu kez Microsoft Office, Adobe Creative Suite yazılımları ayrıca Google Chrome ve Safari gibi web tarayıcıları da dahil olmak üzere en sık kullanılan uygulamalar için önceden yapılmış özel ayarlar sunuyor. Geçmiş MX Master mouse kullanıcılarının sıkça kullandığı kurulumlara dayanan bu hazır ayarlar, kullanıcılara özel bir deneyim kazanma olanağı sunar ve yeni kullanıcıların bilgisayar uzmanlarının deneyimleri ile hazırlanmış ayarlar ile MX Master 3’ün nasıl daha iyi ayarlayabildiğini görmelerine yardımcı olabilir. 

Logitech MX Master 3 üçüncü taraf uygulama ayarları

Seçenekler ayrıca yukarıda belirtilen platformlar arası kontrol aracı olan Flow’a erişmenizi sağlar. Flow, aynı anda birden fazla cihaza bağlanmanıza ve farenizi bir cihazdan diğerine, ikinci cihaz bir ekstra monitör gibi getirmenize olanak tanır. Ayrıca, cihazlar arasında akışlı dosyalar ve bir Akış bağlı aygıttan diğerine metin kopyalayıp yapıştırma gibi temel işlevleri de destekler. Windows, macOS, Linux, iOS ve Android dahil olmak üzere MX Master 3’ün desteklediği her platformda çalışır.

Çalışma masasında birden fazla bilgisayar kullanan insanlar için, tek bir klavye fare seti kullanarak birinden diğerine geçiş yapmak Flow ile mümkündür.  Çalışmalarını iki veya daha fazla bilgisayar veya tablete dağıtan herkes için Logitech Flow özelliği son derece kullanışlı bir özelliktir.

En iyisi

MX Master 3 size birçok güçlü özellik sunar, oyun için üretilmiş daha fazla kişiselleştirilebilir mouse (fare) ürünlerine rastlayabilirsiniz, ancak MX Master 3 kullanıcısına iş hayatınızda günlük işlerin çoğunda (elektronik tablolar, kelime işlemesi, belgeleri okuma gibi) profesyonel destek sağlıyor.

BOYUTLAR

MX Master 3 Fare

Yükseklik x Genişlik x Derinlik:

4.91 inç (124.9 mm) x 3.31 inç (84.3 mm) x2.0 inç (51 mm)

Ağırlık: 5.0 oz (141 g)

USB Alıcısı

Yükseklik x Genişlik x Derinlik:

0,72 inç (18,4 mm) x 0,56 inç (14,4 mm) x 0,26 inç (6,6 mm)

Ağırlık: 0.07 oz (2 g)

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

USB Alıcısı

Gereksinimler: Kullanılabilir USB bağlantı noktası 
Windows 7, Windows 8, Windows 10 veya üstü, macOS 10.13 veya üstü, Linux 

Bluetooth
Gereksinimler: Bluetooth düşük enerji teknolojisi 
Windows 8, Windows 10 veya üstü, macOS 10.13 veya üstü, Linux 

TEKNİK ÖZELLİKLER

Sensör teknolojisi

Darkfield yüksek hassasiyetli Nominal değer: 1000 dpi 
DPI (Minimum ve maksimum değer): 200 ila 4000 dpi (50 dpi artışlarla ayarlanabilir)

Düğmeler

7 düğme (Sol / Sağ tıklama, Geri / İleri, App-Switch, Tekerlek modu kaydırma, Orta tıklama) 
Kaydırma Tekerleği: Evet, otomatik kaydırma ile 
Ayar düğmesi: Evet 
Hareket düğmesi: Evet

Kablosuz çalışma mesafesi

10 Metre

Kablosuz teknoloji

Gelişmiş 2,4 GHz kablosuz teknoloji

Batarya

Şarj Edilebilir Li-Po (500 mAh) pil 
Bir dakikalık hızlı şarj ile üç saatlik kullanım imkanı

İsteğe bağlı yazılım:

Logitech Options ve Logitech Flow

Kutu içeriği

MX Master 3 Mouse
USB Receiver
USB-C Şarj kablosu (USB-A to USB-C)
Kullanma kılavuzu

Bir Cevap Yazın

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d