Jabra Elite 75t Fiyat

Jabra, “true wireless” yani gerçek kablosuz kulaklık segmentinde Apple AirPods ürünlerine ciddi rakip olarak piyasada yerini almaktadır. Stoklara giren Elite 75t’nin ilk kullanım testini tamamladım: Jabra Elite 75t. Ürünü ilk satın aldığımızda kutusunu açar açmaz geçen yıl çıkan Elite 65t’nin devamı olduğunu hemen hissettik. Jabra tarafından önceki modele göre %20 daha küçük tasarnan kulaklıkları daha iyi ses ve pil ömründe çarpıcı bir artış olduğunu gördük. Jabra Elite 75t, tek şarj ile 7,5 saate kadar ve ürün ile birlikte gelen şarj kutusu ile toplamda 28 saate kadar batarya süresi sunuyor. Bu batarya süreleri yoğun kullanımlarda dahi, gün içinde sorunsuz kullanım sağlıyor. Ayrıca hızlı şarj etme özelliği sayesinde, yalnızca 15 dakika şarj ederek bir saate kadar batarya süresi kazandırıyor.

Genel özellikler

  • Kompakt ve konforlu. Yeni, daha küçük tasarım. Kulaktan düşmeyen, test edilmiş tasarım.
  • Her zaman ve her yerde yüksek arama kalitesi. 4 mikrofonlu arama teknolojisi, gürültülü ve rüzgârlı ortamlarda bile üstün bir arama kalitesi sunar.
  • Daha fazla güç, daha fazla özgürlük. 7,5 saate kadar ve şarj birimi ile 28 saate kadar batarya süresi.
  • Müziğiniz, tam istediğiniz gibi. Müziğinizi, Jabra Sound+ uygulamasında bulunan ayarlanabilir ekolayzer ile tam istediğiniz gibi dinleyin.
  • Kanıtlanmış bağlanabilirlik. Ses kesintisi yaşatmadığı kanıtlanmış gerçek kablosuz bağlantı.
  • Dayanıklılık garantili. Toz ve suya karşı IP55 koruma derecesi ve 2 yıl garanti.
  • Sesli asistanınıza kolay erişim. Tek düğme üzerinden Amazon Alexa, Siri® ve Google Assistant™ erişimi

Kutu içeriği

Kullanım konforu

Sık sık kulakiçi takma konusunda sıkıntı yaşayan insanlardan biriyim ve gerçek kablosuz kulakiçi kulaklıklarla (oldukça büyük ve ağır), bu zorluk daha da kötüleşiyor.

Jabra 4.nesil olarak ürettiği gerçek kablosuz kulaklık Elite 75t’ye ait iki adet kablosuz kulaklık önceki model olan Elite 65t’den %20 oranında küçüldüğünden geçen yıllarda gelen kulaklıkların kulağa ergonomik uyumsuzluk ve rahatsız etme şikayetlerini ortadan kaldıracak gibi gözüküyor. Bizim kullanımlarımızda her biri 5,5 gram ağırlığında olan Elite 75t kulaklıklar uzun saatler ( 3-4 saat hiç çıkarmadan ) kullanım testlerinde bizi hiç rahatsız etmedi diyebiliriz.

Elite 75t kulakiçi kulaklıkların giyilmesinin çok rahat olduğunu ve bir kez kulağa oturduğunda hiç çıkmadan kulağımda kaldığını gördüm.  Daha kompakt tasarlanmış Elite75t spor yaparken, koşarken yada toplu ulaşım araçlarında seyahat ederken gevşemiyor yada düşmüyor buda kullanıcısına son derece güven veren bir durum. Kullanım konforu açısından piyasadaki en iyi kulaklık Jabra Elite 75t diyebiliriz.

Her kulaklık üzerinde bulunan fiziksel özellik tuşlarının kullanımı son derece rahat ve ufak bir dokunuşla devreye alınabiliyor. Böylece kulaklıklar gün içinde kolayca kullanılabiliyor.

Batarya

Jabra Elite 75t gerçek kablosuz kulaklığı satın aldığınızda ürün ile birlikte gelen şarj kutusu önceki modek gibi micro USB gibi değil modern yeni nesil USB-C bağlantı şekli ile çalışmaktadır. Kolay açılmayan kapağı çok kolay kullanım imkanı sağlayan hale getirilmiş bu açıkcası çok olumlu bir gelişme. USB-C bağlantısı olduğundan hızlı şarjı destekleyen Elite 75t şarj kutusu 15 dakika elektrik bağlantısı ile 1 saatlik kullanım süresi sağlanıyor.

Bizim kullanımlarımızda batarya performansı bizi oldukça tatmin etti. Tek şarjda 7,5 saat kullanım imkanı sağlayan bir katalog değerine sahip Elite 75t gerçekten de bu sürelere ulaşıldığını gözlemledik. Şarj kutusu desteği ile de toplamda 28 saatlik bir kullanım destekliyor.

Kulaklıklar, 15 dakika boyunca akıllı telefonunuzun erişim mesafesi dışında kaldıklarında ve şarj biriminde bulunmadıklarında veya 30 dakika kullanılmadıklarında şarjınızı tüketmemek için otomatik olarak kapanıyor. Kulaklıkları çalıştırmak için sağ ve sol düğmeleri aynı anda basılı tutun (1 saniye). Kulaklıkları alternatif olarak şarj birimine yerleştirip çıkarılarak da açılabilir. Bu mevcut şarj gücünü optimum kullanmayı sağlıyor.

Akıllı telefon eşleştirme

  • 1. Kulaklıkları çalıştırmak için şarj biriminden çıkarın. Kulaklıklar alternatif olarak sağ ve sol düğmelerin aynı anda basılı tutulmasıyla (1 saniye) da çalıştırılabilir.
  • 2. Sağ ve sol kulaklıklardaki düğmeleri, sağ kulaklıktaki LED mavi renkte yanıp sönene kadar aynı anda basılı tutun (3 saniye). Kulaklıklar artık telefonunuz ile eşleştirilmeye hazır olacaktır.
  • 3. Kulaklıkları takın ve akıllı telefonunuzla eşleştirmek için sesli eşleştirme talimatlarını izleyin.

Mikrofon kalitesi

Jabra Elite 75t tüm gerçek kablosuz kulaklıklar gibi çok üst düzey telefon görüşmelerini size sağlamıyor. Zaten hem müzik dinlemek hemde çok kaliteli pürüzsüz telefon görüşmeleri yapmak istiyorsanız bize göre tercihiniz Jabra Evolve 75 olmalı. Mikrofon ve dudak mesafesi uzadıkça telefon görüşmelerinde ortam sesi çok daha fazla karşı tarafa aktarılıyor; buda görüşme kalitesini olumsuz etkiliyor. Fakat Elite 75t sürekli kulağınızda olduğunu düşünün çağrı geldiğinde rahatlık cevaplayabilir ve kabul edilebilir bir kalitede telefon görüşmelerinizi yapabilirsiniz bunun ilave çaba göstermemek Jabra Elite 75t kullanıcısına üst düzey bir iletişim konforu sağlıyor. Bu yüzden telefon görüşme kalitesinde beklentinizi çokta yukarda tutmamanızı tavsiye ederiz.

HearThrough (Saydamlık-Geçirgenlik)

HearThrough, cihazın tümleşik mikrofonlarından faydalanır ve kulaklıkları çıkarmanıza gerek bırakmadan çevrenizi duyabilmenizi ve arama yapmadığınız bir sırada başkalarıyla konuşabilmenizi sağlar. HearThrough seviyeleri ve ayarları, Jabra Sound+ uygulaması üzerinden yapılandırılabilir. HearThrough, dışarıdaki seslerin kulağınıza ulaşmasına izin vererek etrafınızda olup bitenden haberdar olmanızı sağlar.

Kenar ton, arama yaptığınız zaman kendi sesinizi daha iyi duyabilmenizi sağlar. Kenar ton ayarları, Jabra Sound+ uygulaması üzerinden yapılandırılabilir.

Tek taraflı kullanım

Mono müzik veya aramalar için sağ kulaklık tek başına kullanabiliyorsunuz. Her iki kulaklık da açık ve birbirlerine 20 santimetre (8 inç) mesafede ise, kulaklıklar otomatik olarak birbirlerine yeniden bağlanması kullanım kolaylığı sağlıyor.

Müziği otomatik olarak duraklatma

Jabra Elite 75t ile müzik dinlerken kulaklıklardan birini çıkarırsanız, müzik otomatik olarak duraklıyor. Duraklıyor dememizin sebebi müziği çalmaya devam etmek için kulaklığı 60 saniye içerisinde yeniden kulağınıza yerleştirmeniz yeterli oluyor. 60 saniye geçtikten sonra müziği devam ettirmek için sağ düğmeye basarak tekrar müziği başlatabiliyorsunuz. Müziği otomatik olarak duraklatma ayarları, Jabra Sound+ uygulaması üzerinden yapılandırılabilir veya devre dışı bırakılabilir. Bütün bu özellikler gün içinde kullanırken üst düzey bir konfor sağlıyor.

Birden çok görüşmeyi yönetmek

Sesli asistan desteği

Artık günümüzde yeni yeni kullanmaya başladığımız asistan uygulamaları hayatımızı kolaylaştırıyor. Tercih ettiğiniz sesli asistanı seçmek için, Jabra Sound+ uygulamasını indirin ve sesli asistan ayarlarına gidin. Sesli yönlendirme ayarları, Jabra Sound+ uygulaması üzerinden yapılandırılabilir.

Sıfırlamak

Jabra Elite 75t’yi bu kadar detaylı test etmişken cihazı sıfırlamaktan da bahsetmek gerekir diye düşünüyoruz. Kulaklığın sıfırlanması, eşleştirilmiş cihazlar listesini temizler ve tüm ayarları sıfırlar.

Jabra Elite 75t hakkında tüm teknik ve kullanım ile ilgili sorularınız için bizi arayabilirsiniz.

ITSUPERSTORE – 0216 295 00 95

Bir Cevap Yazın

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d blogcu bunu beğendi: