Apple DEP Nedir ?

BT ekiplerinin cihaz dağıtımını otomatikleştirmesi, içerik satın alması ve dağıtması ve kuruluşlarındaki kurallarını yönetmesi için yeni bir yer olan Apple Business Manager işinizi kolaylaştırıyor. Mobil Cihaz Yönetimi (MDM) çözümü ile sorunsuz bir şekilde çalışan Apple Business Manager, cihazları kaydetmeyi, içeriği dağıtmayı ve yönetici ayrıcalıklarını devretmeyi kolaylaştırır.

Kolayca yönetin.

Tüm Apple cihazlarında BT’nin ayarları yönetmesini ve yapılandırmasını sağlayan ve bazı güvenlik özelliklerini uzaktan uzaktan etkinleştiren yerleşik, güvenli bir yönetim çerçevesi vardır. BT, kullanıcıların güvenli ve üretken olmaları için gereken her şeyi ayarlamak üzere kolayca profiller oluşturabilir. Özellikleri kilitlemek veya işlevselliği devre dışı bırakmak zorunda kalmadan hafif bir dokunuşla yönetin.

Basit bir çerçeve.

İOS, macOS ve tvOS’taki güvenli yönetim çerçevesiyle BT, ayarları yapılandırabilir ve güncelleyebilir, uygulamaları dağıtabilir, uyumluluğu izleyebilir, cihazları sorgulayabilir ve cihazları uzaktan silebilir veya kilitleyebilir. Çerçeve, hem kurumsal hem de kişisel cihazlara destek vermektedir.

Yapılandırın ve kontrol edin.

MDM, her cihazdaki uygulamalar, hesaplar ve veriler için yapılandırmayı destekler. Bu, şifre ve politika uygulaması gibi entegre özellikleri içerir. Kontroller, çalışanların kişisel bilgilerinin kişisel kalmasını sağlarken şeffaftır. BT, çalışanların başarılı olması için gereken üretkenliği bozmadan gerekli gözetimi sağlar.

Geniş çözüm yelpazesi.

İşletmeniz ister bulut tabanlı bir ortama ister şirket içi bir sunucuya daha uygun olsun, MDM çözümleri, çeşitli özelliklere ve fiyatlara sahip çok çeşitli satıcılardan edinilebilir ve böylece Apple cihazlarını kuruluşunuza nasıl ekleyeceğiniz konusunda esneklik sağlar. Her çözüm, her platformun özelliklerini ve ayarlarını yönetmek için iOS, tvOS ve macOS’ta Apple yönetim çerçevesini kullanır.

Yönetilen yazılım güncellemeleri.

İOS 11 ve macOS High Sierra’nın en son sürümüyle BT, kullanıcıların kablosuz cihaz güncellemelerini geciktirebilir. Bu onlara kapsamlı bir sertifikayı tamamlamak için ihtiyaç duydukları zaman ve esnekliği sağlar. BT her sürümün bir sürümünü onayladıktan sonra, kullanıcıların hangi sürümü indirip kurmaları gerektiğini seçebilir. Ardından BT, en son güvenlik özelliklerini aldıklarından emin olmak için güncellemeyi doğrudan tüm çalışanlara gönderebilir.

Parmağınızı kaldırmadan konuşlandırın.

Apple Business Manager üzerinden cihaz kaydı ile, şirkete ait bir iPhone, iPad, Mac veya Apple TV kurulum sırasında kutudan çıktığı anda kuruluşunuzun MDM çözümüne otomatik olarak sağlanabilir. Cihazları merkezi bir konumda manuel olarak yapılandırmaya gerek yoktur ve kuruluşunuz çalışanlar için daha yüksek düzeyde kontrol ve güvenlikten yararlanır.

Yapılandırmayı otomatikleştirin.

Otomatik MDM kaydı ile hesap ayarlarını, uygulamaları ve kurumsal hizmetlere kablosuz olarak erişin. Hazırlama hizmetlerine ve kurulumun tamamlanması için BT’nin her bir cihaza fiziksel olarak erişmesine gerek yoktur. Kullanıcılar, yerleşik Kurulum Yardımcısı ile etkinleştirme işlemi boyunca yönlendirilir. Ayrıca BT, Apple Kimliği, parola ve hizmet şartları ekranları gibi belirli adımları atlayarak kurulum sürecini kolaylaştırabilir.

Daha yüksek kontrol seviyesi.

Cihaz kaydı yoluyla işletmeler, şirkete ait iOS ve tvOS cihazlarını kablosuz olarak denetleyebilir. Denetimin kullanılması, iMessage’ın devre dışı bırakılması ve global proxy gibi güvenli ağ özelliklerinin kontrol edilmesi gibi ek kısıtlamaların sağlanmasına olanak vererek daha fazla cihaz yönetimine olanak tanır. Ve şimdi iOS ve macOS’un en son sürümüyle BT, yazılım güncellemelerini yönetebilir. MacOS’ta cihaz kaydı, Çekirdek Uzantısı Yüklemesi gibi belirli güvenlik ayarlarını daha kolay yönetmenizi sağlar.

İçerik dağıtımı inanılmaz derecede basit.

Apple Business Manager, her işletme gereksiniminizi karşılayacak hacimde içerik bulmayı, satın almayı ve dağıtmayı kolaylaştırır. Üçüncü taraf geliştiriciler tarafından işletmeniz için özel olarak tasarlanmış özelleştirilmiş uygulamalar bile satın alabilirsiniz. Uygulamalar MDM aracılığıyla dağıtıldığında, her bir cihaza içerik almak için ödeme kodları veya Apple Kimlikleri kullanmaya gerek yoktur.

Uygulamalar ve kitaplar toplu olarak.

Apple Business Manager ile hem macOS hem de iOS için toplu olarak uygulama satın almak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Uygulama lisanslarına artık ihtiyaç duyulmadığında, başka bir cihaza veya çalışana yeniden atanabilirler. Üçüncü taraf geliştiriciler tarafından işletmeniz için özel olarak oluşturulmuş özelleştirilmiş uygulamalar da satın alabilirsiniz. Toplu Kredi satın alarak, satıcınızdan içerik satın almak için satın alma siparişlerini kullanabilirsiniz.

Kolaylaştırılmış yönetim.

Apple Business Manager aracılığıyla satın alınan uygulamalar, MDM aracılığıyla uygulamaların bulunduğu herhangi bir ülkedeki kullanıcılara veya cihazlara kolayca dağıtılabilir. Apple Business Manager artık Toplu Satın Alma Programı hesaplarınızı tek bir merkezi görünümde taşımanıza izin vererek lisansları aktarmayı kolaylaştırır kuruluşunuzdaki yerler arasında.

İş verilerini güvende tutun. Ve kişisel veriler özel.

Cihazlar kurulduktan sonra, yerleşik güvenlik özellikleri ve MDM aracılığıyla sunulan ek kontroller sayesinde BT kurumsal verileri yönetebilir ve koruyabilir. Uygulamalardaki yaygın çerçeveler ve ayarlar, ayarların yapılandırılmasını ve sürekli yönetilmesini sağlar.

Ayrı, kesintisiz ve güvenli.

MDM çözümleri, kapsayıcılara ihtiyaç duymadan ayrıntılı bir düzeyde yönetim sağlayarak kurumsal verilerin yanlışlıkla dışarı sızmasını önler. Yönetilen Açık Giriş ile BT, eklerin veya belgelerin yönetilmeyen hedeflerde açılmasını engellemek için kısıtlamalar koyabilir veya bunun tersi de geçerlidir. BT ayrıca, kurumsal uygulamaların kişisel verileri silmeden bir cihazdan kaldırılmasına izin veren araçlara sahiptir veya gerekirse tam bir uzaktan silme veya kilitleme başlatabilir. MacOS’ta yerleşik güvenlik özellikleri, BT’nin verileri şifrelemesine, cihazları kötü amaçlı yazılımlardan korumasına ve üçüncü taraf araçlara ihtiyaç duymadan güvenlik ayarlarını zorlamasına olanak tanır.

Güvenebileceğiniz uygulamalar.

Ortak bir çerçeve ve kontrollü ekosistem sayesinde, Apple platformlarındaki uygulamalar tasarım açısından güvenlidir. Geliştirici programlarımız her geliştiricinin kimliğini doğrular ve uygulamalar başlamadan önce sistem tarafından doğrulanır. İmzalama, uygulama uzantıları, yetkiler ve korumalı alan oluşturma gibi özellikler daha da yüksek düzeyde güvenlik sağlar. Veriler, uygulama başına VPN gibi teknolojiler aracılığıyla aktarımda korunabilir.

Her uygulamayı yapılandırın.

iOS, ayarları yapılandırmak ve uygulamalar içindeki politikaları yönetmek için yerel bir yetenek sağlar. Yönetilen Uygulama Yapılandırması ile BT, bu uygulamalardaki verilerin düzgün bir şekilde işlendiğinden emin olurken çalışanlar uygulamaları hemen kullanabilir.

MacOS’ta MDM çözümleri, uygulamalardaki ayarları yapılandırmanıza ve App Store dışı uygulamaları ve diğer yazılımları güncel tutmanıza olanak tanıyan tercihleri ​​ve komut dosyalarını aşağı itmek için kullanılır.

Kişisel bilgiler her zaman özeldir. Olması gerektiği gibi.

Apple, gizliliğin temel bir insan hakkı olduğuna inanmaktadır, bu nedenle her Apple ürünü, mümkün olan her yerde cihazda işlemeyi kullanmak, veri toplamayı ve kullanımını sınırlamak, bilgileriniz üzerinde şeffaflık ve kontrol sağlamak ve güçlü bir güvenlik temeli oluşturmak üzere tasarlanmıştır.

Cihaz yönetim araçları oluştururken, geliştirmenin her aşamasında çalışan gizliliği göz önünde bulundurulur. Ekip üyeleri kişisel cihazlarını iş için kullandıklarında bile, gizlilik evde olduğu kadar önemlidir. MDM protokolü, BT’nin bir Apple cihazıyla etkileşime girmesine izin verir, ancak yalnızca sınırlı miktarda bilgi ve ayar ortaya çıkar. Şirket tarafından yönetilen uygulamalarda verileri güvende tutan aynı özellikler, kullanıcının kişisel içeriğinin şirket veri akışına girmesini de önler.

MDM ile erişebilir

Cihaz adı

Telefon numarası

Seri numarası

Model adı ve numarası

Kapasite ve kullanılabilir alan

iOS sürüm numarası

Yüklü uygulamaların listesi

MDM ile erişim kısıtlanabilir

Kişisel veya iş postaları, takvimler ve kişiler

SMS veya iMessage mesajları

Safari tarayıcı geçmişi

FaceTime veya telefon görüşmesi günlükleri

Kişisel hatırlatmalar ve notlar

Uygulama kullanım sıklığı

Cihazın konumu

Sayfalar: 1 2

Bir Cevap Yazın

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d blogcu bunu beğendi: