Microsoft Teams video konferans toplantılarında aynı anda 9 katılımcıyı aynı ekranda görebilirsiniz.

Microsoft Teams 3×3 Video Konferans

Microsoft Teams kullanıcılarının neredeyse tamamına yakınının yeterli görmediği video konferans özelliğini için bir iyileştirme gerçekleştirdi. Mcrosoft Teams video görüşmelerinde 3×3 formatında aynı ekranda 9 katılımcıyı görebilme imkanı sağlıyor.  Zoom, Webex gibi bulut tabanlı video konferans uygulamalarında çok daha fazla katılımcıyı aynı ekranda görebilmek halen çok cazip gözüksede Microsoft , özellikle video konferans alanında rakiplerinden biri olan Zoom halen video konferans toplantı sırasında 49 katılımcı desteği olduğundan 3×3 görüntülü görüşme sınırını daha da artırma çalışmaları yaptığını belirtiyor.

Microsoft Teams Güncelleme

Toplantıda elinizi kaldırın

Bir sorunuz veya yorumunuz var ancak konuşan kişinin sözünü kesmek istemiyor musunuz ? Teams’teki yeni el kaldır özelliği ile kişilere söyleyecek bir şeyiniz olduğunu haber verin. Toplantıdayken denetim çubuğunuzdaki “El Kaldırma”  öğesini seçin. Bu işlem video akışınıza altın rengi bir el simgesi yerleştirerek katılımcıların geri kalanına konuşmak istediğinizi bildirir.

Yoklama alın!

Toplantı düzenleyicileri artık toplantı sırasında yoklama alabilir. Katılım raporunuzu almak için Katılımcıları göster “Katılımcıları Göster Simgesi”  > Katılımcı listesini indir’i seçin. Rapor, CSV dosyası olarak indirilir ve Excel’de açılabilir. Dosya toplantı katılımcılarının adlarını, katılma ve ayrılma saatlerini içerir.

10.000 ekip arkadaşı, hep birlikte

Ekip boyutları on bine çıkarıldı ve böylece büyük kuruluşların herkesin konuşmaya katılmasına izin vermesi biraz daha kolaylaşmıştır.

Teams’de Toplantı seçenekleri düğmesi

Çevrimiçi toplantı davetinizi gönderdikten sonra Teams’deki yeni düğme yoluyla toplantı seçeneklerinizi açın. Toplantı davetinizi gönderdikten sonra, etkinliği açın ve Toplantı seçenekleri’ni (etkinliğin en üstünde) seçin. Bu, web tarayıcınızda bir sekme açar, bu sekmede lobide beklemeyecekler ve sunum yapabilecek kişiler gibi toplantı ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

Bookings ile randevu ve çevrimiçi ziyaretler oluşturma

Teams’deki Bookings uygulaması, sağlıkla ilgili ziyaretler, mali danışmanlıklar ve eğitmenlerin ofis saatleri gibi sanal (ve yüz yüze) randevuları zamanlamanın basit bir yolunu sunar.

Zamanlayıcılar, birden fazla bölüm ve personel takviminin yanı sıra iç ve dış katılımcılarla iletişimi de tek bir deneyimden yönetebilir. Sanal randevular da Microsoft Teams Toplantılar yoluyla gerçekleştirilir.

Çoklu görev için sohbet açma

Bir sohbeti ikinci bir pencerede açmak için sohbet listenizde bu sohbete çift tıklayın veya “Teams’de açılan sohbet simgesi” öğesini seçin. Şimdi, birden çok sohbet konuşmasında çalışırken Teams’de serbestçe dolaşabilirsiniz.

Sayfalar: 1 2

Bir Cevap Yazın

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d blogcu bunu beğendi: