Kişi Sayma Çözümleri

Dünyanın önde gelen video merkezli akıllı IoT çözüm sağlayıcısı Dahua Technology, yeni StereoVision kamerayı ürün portförüne eklediğini açıkladı: Yapay Zeka destekli 3MP çift sensörlü, insan sayan bir kamera ( AI). Kamera, %98’e kadar doğrulukla insanları saymak için gelişmiş derinlik algısı için gelişmiş görüntü işleme teknolojisini kullanır.

Dahua kişi sayma ile mağaza, market, spor salonu, AVM’lerin koridorları ve yeme-içme alanları, otellerin restaurant’ları gibi kalabalık alanlarda kişi sayıları otomatik olarak kolayca takip edilir.

StereoVision kameranın çift lensinin yakın, yan yana konumlandırılması, her sensörün aynı alanın görüntülerini biraz farklı açılardan yakalamasına izin vererek daha yüksek derinlik algısı sağlar. Kamera daha sonra gerçek zamanlı insan sayımı ve davranış analizlerini video görüntüleri ile birleştirir. Video gözetimi ve operasyonel yetenekleri tek bir cihazda birleştirerek, kamera kullanıcıların daha fazla iş operasyonu kararını daha verimli bir şekilde almalarına yardımcı olur.

Perakende ortamları, müzeler, spor alanları veya AI’nın personel sayısını takip etmek için kullanılabileceği diğer alanlar StereoVision kameradan faydalanabilir. Kamera kalabalık etkinlikler sırasında kapasiteyi izleyebilir, giriş veya ödeme hatları uzadığında bir uyarı gönderebilir ve ziyaretçiler belirli bir süre boyunca boşta kaldıklarında kullanıcıları bilgilendirerek gezginin azaltılmasına yardımcı olabilir. Bir yere giren ve çıkanları saymaya ek olarak, kamera, kullanıcıların bölge boyunca nasıl hareket ettiklerini daha iyi anlamalarını sağlamak için bölgesel kişi sayma kameralarıyla kolayca entegre olabilir.

Kamera ayrıca, bir mağazanın önünden geçen kişi sayısını saymak ve daha sonra verileri üretilen satışların sayısıyla karşılaştırmak gibi müşteri dönüşüm oranlarını artırmak için verileri analiz edebilir.

Kameranın diğer özellikleri arasında yerleşik bir mikrofon, videoyu kenarda saklamak için yerleşik bir SD kart yuvası ve Dahua Technology’nin H.264’e kıyasla bant genişliği ve depolama alanında% 90’a kadar tasarruf sağlayan tescilli Smart H.265 + codec’i . 0.009’luk düşük lüks seviyesi, dijital geniş dinamik aralık ve 10 metreye kadar Akıllı IR, düşük ışıkta, düşük kontrastlı ve parlak sahnelerde güvenilir performans sağlar.

Kişi Sayma İle Müşteri Hizmetlerini İyileştirmenin 4 Yolu

Günümüzde CCTV Güvenlik Kamera Sistemleri, güvenlikten çok daha fazlası için kullanılmaktadır. Örneğin, kişi sayma özelliklerine sahip bir IP kamera, işletme sahiplerinin operasyon kararlarını daha verimli bir şekilde almasına yardımcı olabilir. Kişi sayma işlemlerinin perakende satış ortamlarında müşteri hizmetlerini destekler.

Kasalarda Monitör Hatları

Kişi sayan bir kamera, belirli bir alanda kasa kuyruğunda ödeme için bekleyenlerin kaç kişi olduğunu belirleyebilir. Ayrıca, orada ne kadar zaman geçirdiklerini de takip edebilirsiniz. Örneğin, üç veya daha fazla kişi süpermarkette üç dakikadan daha uzun süre kuyrukta kalırsa, bir alarmı tetiklemek için kurallar belirleyerek, mağaza yöneticileri, kasalara daha fazla personel göndermeleri ve bekleme sürelerini azaltmaları gerektiğinde anında uyarılabilir.

Müşteri Sayısını Alıcı Sayıyla Karşılaştırın

Bir mağazanın girişindeki kişi sayımı 100 kişinin mağazaya geldiğini ortaya koyuyorsa, ancak POS verileri yalnızca kırkının bir satın alma işlemi yaptığını gösteriyorsa, perakendeciler, dönüşümde duran mağazada neler olduğunu analiz edebilir (ziyaret-satış oranı). Çalışanlar alışveriş yapanlara satın alma kararları vermede yardımcı oluyor mu ? Mağazanın düzeni, alışveriş yapanların ihtiyaç duyduklarını bulmalarını engelliyor mu ? Isı haritalama özelliklerine sahip kameralar , mağaza ziyaretçilerinin en çok nerede toplandıkları hakkında ek bilgi verebilir.

Yasak Bölge Kontrolü

Kişi sayma kamerası, atanmış bir “tarafınıca belirlenen girişe yasak alanlar” daki kişilerin hareketleri ile bu kişilerin sayısını tespit edebilir ve zamanı takip edebilir. Belirlenen sürenin ötesinde mağazanın önünde çok fazla kişi kalmazsa, bir uyarı gönderilebilir. Bu sayede daha personel ile şüpheli kişilerin izlenmesi ihtiyacını ortadan kaldırır ve müdahale etmesi gerektiğinde yöneticileri otomatik olarak bilgilendirir. Sonunda, bu mağazaya giren müşteriler için daha güvenilir bir ortam sağlar.

Yoğun Zamanları Takip Et

Mağazalardaki “yoğun zamanlar”: müşteriler mağazaya günün diğer saatlerinden çok daha fazla sayıda tercih ediyorsa bu pik yapılan zamanlarda daha fazla personel ile doğru alanlarda daha iyi hizmet verebilirsiniz. Günün en yoğun saatlerinde ve haftanın saatlerinde yaya trafiği hakkında veri toplayarak, yöneticiler yoğun zamanlarda yeterli sayıda çalışanı planlayabileceklerinden emin olabilirler. Böylece, müşteriler mağaza içinde ihtiyaç duyduğu desteği anında alacaktır.

IPC-HDW8341XP-3D-0280B
3MP Dual-Lens Kişi Sayma AI Network Kamera
  • İki 1 / 2,8 ”3 Megapiksel progresif tarama STARVISTM CMOS
  • H.265 ve H.264 üçlü akış kodlama
  • 25fps 3MP @ (× 1536 = 2048)
  • WDR(120dB), Gündüz/Gece(ICR), 3DNR, AWB, AGC, BLC
  • Çoklu network izleme: Web görüntüleyici, CMS (DSS / PSS) ve DMSS
  • 2.8mm sabit lens ( 3,6 mm opsiyonel)
  • Maks. IR LED Uzunluk 10m
  • Micro SD bellek, IP67, PoE
  • Kişi Sayma: Kişileri saymayı destekleyen hat

mağaza, market, spor salonu, AVM’lerin koridorları ve yeme-içme alanları, otellerin restaurant’ları gibi kalabalık alanlarda kişi sayıları otomatik olarak kolayca takip edilir.

Bir Cevap Yazın

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d