Grandstream GXP1630 IP Telefon Kullanma Kılavuzu

Giriş seviyesi masa üstü Gigabit portlarına sahip Grandstream GXP1630 IP Telefon. Temel iletişim ihtiyaçlarınızın hepsini karşılamayı hedefler. 132×64 piksel çözünürlüğündeki 3 satır ve arkadan aydınlatmalı ekranı kullanımı kolaylaştırır. HD ses kalitesi sunan Grandstream GXP1630, Grandstream IP Telefon 3 adet SIP hesabı, 500 rehber kişisi ve 200 adetlik çağrı kaydını listeme özelliklerine sahiptir. PoE Desteği sayesinde haricen elektrik beslemesine gerek kalmaz. 8 Adet meşguliyet panosu özellikli hızlı arama tuşları ile hem ilgili kişinin meşguliyet durumunu kontrol edebilir, hem de tek bir tuşa basarak hızlı bir şekilde çağrı transferini gerçekleştirebilirsiniz.

Grandstream GXP 1630 IP Telefon setleri 3 adet hat tuşu yer almaktadır. Gelen çağrılar, çağrının geldiği telefon numarasını göstererek bu hat tuşu aracılığı ile cevaplanır.

Tümleşik iletişimin vazgeçilmezi olan kulaklıklarınızı Grandstream GXP1630 IP telefonlar ile kullanmanızı öneririz. Bu sayede bir taraftan müşteriniz ile telefonda konuşurken aynı anda ona mail gönderebilir, PC başındaki işlerinizi kolaylıkla çözümleyebilirsiniz.

Aynı anda hem yöneticiniz, hem de müşteriniz ile görüşmeniz gerekiyorsa Grandstream GXP1630 IP Telefon tam size göre. Tek bir tuş ile hem müşteriniz hem de yöneticinizle aynı anda görüşüp, konularınıza çözüme kavuşturabilirsiniz.

Mevcut alt yapınızda Grandstream GXP1630 IP Telefonun ihtiyaç duyduğu elektriği ethernet kablosu üzerinden taşıma teknolojisine sahip PoE Switche sahipseniz , Grandstream GXP 1630 IP telefonunuza harici bir elektrik beslemesine ihtiyaç duymadan, sadece ethernet kablosu üzerinden çalıştırabilirsiniz.

Grandstream GXP1630, desteklediği Gigabit ethernet portları sayesinde, Gigabit destekli switchlerinizden gelen data hızını tek bir CAT5 ve üzeri kablo ile bilgisayarınıza aktabilirsiniz. Bu sayede tek bir ethernet kablosu ile en yüksek hızda PC’nizi data aktarımı yapmış olursunuz. 

Grandstream GXP1630, sahip olduğu 8 adet BLF (hızlı aram tuşları) sayesinde ilgili kişiyi kolayca ulaşmanızı sağlar. Çift renkli meşguliyet panosu arayacağınız kişinin anlık olarak müsait olup olmadığını yeşil ve kırmızı renkleri ile kolaylıkla ifade eder.

Grandstream GXP1630 Kutu İçeriği

Grandstream GXP1630 Stand Montajı

Grandstream GXP130 IP Telefon ile birlikte gelen stand ünitesi üzernde dvara kolay montaj yapmak için montaj delikleri bulunmaktadır.

Programlanabilir Tuş Etiketi

  1. Kağıt etiket üzerindeki kesikleri telefondaki plastik çentiklerle hizalayarak kağıt etiketi takın ve kağıdı nazikçe telefon yüzeyine yerleştirin.
  2. Plastik kapağın kesik olmayan tarafını panelin sol tarafındaki çentiklerin altına sokarak kağıt etiketin üzerine plastik kapağı takın, sağ taraftaki 3 kesik noktayı hizalamak için plastik kapağı yukarı / aşağı yönde plastik çentikler yardımı ile ayarlayın.
  3. Kurulumu tamamlamak için plastik kapağı hafifçe yukarı doğru çekin.

Bağlantılar

Programsal Kurulum Aşaması

Bir Web Tarayıcısı Kullanarak GXP1630’u Yapılandırın:

  1. Telefonunuzun açık ve İnternete bağlı olduğundan emin olun.
  2. Telefonun menüsüne gitmek için MENÜ düğmesine basın.
  3. IP adreslerini kontrol etmek için “Durum” u ve ardından “Ağ Durumu” nu seçin.
  4. Bilgisayar tarayıcınıza telefonun IP adresini yazın. (Aşağıdaki şekle bakın).
  5. Varsayılan yönetici kullanıcı adı ve şifresi “admin” dir; varsayılan son kullanıcı kullanıcı adı “kullanıcı” ve şifre “123” dür.

Tuş Takımını kullanarak GXP1630’u yapılandırın:

1. Telefonun boşta olduğundan emin olun.
2. Telefonu yapılandırmak üzere tuş takımındaki MENÜ’ye erişmek için MENÜ düğmesine basın.
3. SIP Proxy, Giden Proxy, SIP Kullanıcı Kimliği, SIP Kimlik Doğrulama Kimliği ve SIP Parolası ayarlarını yapılandırmak için MENÜ-> Yapılandır’ı seçin.
4. Telefonun temel özelliklerini yapılandırmak için MENÜ seçeneklerini takip edin. Örneğin: statik IP kullanılıyorsa IP adresi. Ayrıntılar için lütfen GXP1630 Kullanım Kılavuzlarına bakın.
5. Telefonu yapılandırmak için gerekli olabilecek ek ayarlar için lütfen ITSP’nize (İnternet Telefon Hizmet Sağlayıcısı) başvurun.

DAHA DETAYLI BİLGİ

Bir Cevap Yazın

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d blogcu bunu beğendi: