Microsoft Teams Uyumlu Kulaklık

İster kişisel kullanım için ister iş için, internet üzerinden telefon görüşmeleri ve görüntülü görüşmeler yapmak oldukça yaygın hale gelmiştir. Microsoft Teams günümüzde özellikle kurumsal iş hayatında en popüler ve etkili bir iletişim aracı haline gelmiştir. Microsoft Teams uyumlu kulaklık seçerseniz, internet üzerinden yaptığınız bu görüşmelerde HD ses kalitesini yakalarsınız ve uzun saatler kesintisiz konferans görüşmeler yapabilirsiniz. Microsoft Teams uyumlu kulaklığı seçmek için dikkate alınması gerekenler aşağıdaki gibidir.

Fiyat aralığı

Microsoft Teams için kulaklık seçerken en pahalı kulaklığı seçmeniz durumunda sizin için en iyi kulaklığı seçmenizin garantisi değildir. Hem kullanmadığınız bir çok özelliğe fazladan para ödemiş olursunuz hem de fiyat her zaman kalitenin göstergesi değildir.

Uyumluluk

Kulaklığın Microsoft tarafından Teams için onaylanmış olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. ITSUPERSTORE müşteri temsilcisine seçtiğiniz kulaklığın Microsoft Teams sertifikasının olup olmadığını sormanızı öneririz. Microsoft Teams Sertifikalı kulaklıklar Teams ile tam uyumlu çalışma garantisi olduğunu belirtir. Gelen çağrını kulaklık üzerinde bulunan entegre kontrol ünitesinde tuşlar ile cevaplanabilmesi, sonlandırılması yada bekletilmesi gibi görüşmenizi yönetmenize olanak tanır. Teams eko sistemine tamamen uyumlu ürünler için Vodanet’i arayabilirsiniz.

Microsoft Teams sertifikalı Jabra kulaklık modelleri, Microsoft Teams için tak çalıştır desteğine sahiptir. Tak çalıştır deneyimi beraberinde aşağıdaki avantajları getirir:

 • Cihazınız, otomatik olarak varsayılan ses cihazı olarak seçilir.
 • Aşağıdaki işlevler için özel bir Microsoft Teams butonu bulunur:
  • Microsoft Teams gösterge LED’i aşağıdaki durumlarda mor renkte yanıp söner:
   • Microsoft Teams toplantısına katılmaya hazır
   • Microsoft Teams’de cevapsız çağrı
   • Microsoft Teams’de sesli mesajlar
  • Gelen bir Microsoft Teams aramasında Microsoft Teams LED’i yeşil renkte yanıp söner
  • Çağırmalar
   • Gelen Microsoft Teams aramalarını cevaplama
   • Toplantıların “Ön katılım” ekranını açma
   • Cevapsız çağrılar ekranını açma
   • Microsoft Teams sesli mesaj ekranını açma
   • Microsoft Teams istemcisini arka plandan öne getirme

Kullanım şekli

Tek taraflı ve çift taraflı kullanım tarzını mono ve stereo olarak isimlendirilen kulaklık modellerinden kullanım beklentilerinize uygun olanı seçmek tamamen size ait seçimdir. Dış dünya ile bağını tamamen koparıp ortam gürültülerinden etkilenmeden görüşmelerine odaklanıp sadece o telefon görüşmesini yapmak isteyen kişiler için “Stereo” modeli tercih edilmelidir ayrıca müzik dinlemek isteyen kullanıcılar içinde tercih sebebi çift taraflı kulaklık olacaktır. Özellikle ofiste kullanım için uygun olan tek taraflı “mono” usb kulaklıklar Microsoft Teams ile görüşme yaparken etrafında olup bitenlerden de haberdar olmak isteyen kullanıcılar için doğru tercih olarak gözükmektedir.

Dayanıklılık

Microsoft Teams için tercih ettiğiniz kulaklık elbette en ucuz seçenek olmayacak, ancak uzun süre dayanması kullanıcısı tarafından beklenmektedir. Satın aldığınız Teams uyumlu kulaklık uzun süre kullanılabilecek malzemeler ile üretilmesi gerekmekte olup takviyeli bağlantı kablosu, yoğun kullanım ve ofis koltuklarının tekerleklerine, keskin objelere ve günlük kullanım sonucu oluşabilecek darbelere karşı korur. Mikrofon kolu, kırma riski olmadan 360 dereceye varan döndürülebilir olması kulaklığın uzun süre kullanım imkanı sunarken işinizin daha az aksamasını sağlar ve toplam sahip olma maliyetinizi düşürür.

Mikrofon performansı

Esnek bir şekilde çalışırken, nerede olursanız olun net bir şekilde duyulabileceğinizi bilmeniz gerekir. Gelişmiş çok sayıda mikrofonlu ses sistemleri sesinizi yakalarken aynı anda çevrenizdeki gürültüyü analiz edip azaltır ve Microsoft Open Office gereksinimlerini karşılar. Kendinizi anlatmak ve en küçük nüansın bile anlamını yitirmemesini sağlamak için mükemmel bir yoldur.

ANC Aktif Gürültü Önleme

Dilediğiniz yerde anında sessiz bir ortam oluşturmak için tasarlanan ANC Aktif Gürültü Önleme teknolojisi. Gelişmiş dijital yonga seti ile desteklenen son teknoloji dijital hibrit Aktif Gürültü Önleme (ANC) özelliğine sahip ve olağanüstü bir gürültü izolasyonu için tasarlanan birinci sınıf profesyonel mikrofonlu kulaklık olarak üretilen Jabra Evolve2 85 kablosuz kulaklığı takın ve anında düşlerinize dalın.

Meşguliyet ışığı

Her modelde olmayan meşgul ışığı, entegre olan USB kulaklıklar üzerinde her yönden görünür olması işinizi kolaylaştırır. Telefon görüşmesi yapıyorken veya toplantıdayken kırmızı ışık otomatik olarak etkinleştirilir. İsterseniz bir düğmeye dokunarak ışığı kendiniz de etkinleştirebilirsiniz. Böylece, başınızı kaşıyacak vaktiniz olmadığında bile meşgul ışığınız, sizi dikkatinizi dağıtabilecek tüm etmenlerden korur.

Kablosuz modellerde pil performansı

Kapalı ve açık alanda toplantıda, koridorda yürür halde veya uzaktan çalışıyor olun fark etmez, mikrofonlu kulaklığınızın ritminize ayak uydurabileceğini bilmek güzeldir. Gelişmiş batarya verimlilik teknolojimiz ve söz konusu olağanüstü küçük yonga seti, bu güçlü ve kablosuz mikrofonlu kulaklıktan sektörde liderlik edecek 37 saate varan kullanılabilen bir ürün sizi yarı yolda bırakmaz.

Tasarım

Tasarım sadece görünüşle ilgili değil, kulaklığın nasıl çalıştığı ile ilgili. Gürültü giderme, çift mikrofon, çoklu bağlantı, otomatik eşleştirme, dijital sinyal işleme ve pil ömrü gibi en yeni kulaklık teknolojisini arayın. Bunların tümü, bir Skype kullanıcısının özellikle İnternet telefon görüşmeleri için tasarlanmış bir kulaklıktan en iyi sonuçları almak için odaklanması gereken özelliklerdir. Gürültü giderme iki düzeyde çalışır. Arka plan gürültüsünü azaltır ve arayanın ve arayanın sizi duymasını kolaylaştırır. Bu, konuşmalarınızın kalitesini artırmaya yardımcı olur ve dikkat dağıtıcı unsurları uzak tutar. Çift mikrofon, gürültü gidermeye yardımcı olur. Çoklu bağlantı ile bir kullanıcı birden fazla cihaza bağlanabilir. Örneğin, bir kullanıcı, ikisi arasında tereddüt etmeden geçiş yapabilme özelliğine sahip kulaklık kullanarak hem telefonuna hem de bilgisayarına bağlanabilir. Otomatik eşleştirme, kablosuz kulaklıkla erişim kolaylığı açısından önemlidir . Kullanılmakta olan cihaza otomatik olarak bir kulaklık bağlayarak zaman kazandırır. Dijital sinyal işleme en önemlisidir çünkü yankının telefon görüşmelerini kesintiye uğratmasını engelleyen şey budur.

Dikkate alınması gereken bir diğer husus da kablosuz kulaklığın menzilidir. 120 metreye kadar kapsama alanı olan kablosuz kulaklıklar kulaklık ve cihaz arasındaki mesafenin uzaması ile kullanım konforu sağlar. Bununla birlikte kablolu bir kulaklıkta kablosuz bir kulaklığın sahip olabileceği bağlantı gecikmeleri olmayacaktır.

MICROSOFT TEAMS UYUMLU KULAKLIKLAR HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN

Bir Cevap Yazın

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d