Uzaktan eğitim çözümleri

Dünyanın önde gelen üç markasının uzaktan eğitim çözümlerini konu alan tema sayfamıza hoş geldiniz: Logitech, Poly ve Jabra. Pandemi döneminde giderek önem kazanan uzaktan eğitim, online eğitim, hibrit sınıf, hibrit eğitim gibi kavramlar hayatımızın vazgeçilmezi olmaya başladı.

İlköğretim yada yüksek öğretim hiç fark etmeden tüm eğitim kurumları uzaktan eğitime geçerken bilgi işlem altyapılarını bu sistem için hazır hale getirmektedirler. Sınıflarındaki görüntüleme sistemlerini profesyonel video konferans ekipmanları ile değiştiren okulların büyük kısmı bu dönüşümde Vodanet İletişim Hizmetlerini tercih etti.

Vodanet olarak Logitech, Jabra ve Poly çözümleri ile tüm sınıfları bu zorlu dönemde uzaktan eğitime hazır hale getirmiştir.

Logitech Uzaktan Eğitim Çözümleri

Pandemi döneminde sınıftan öğretmenle evlerinde bulunan öğrencilerine eğitim vermeye devam etmek isteyen okulların ilk tercihi Logitech MeetUp olmaktadır.

Sistemi kullanmak için öğretmenlerin bir USB konektörü takmaları yeterlidir ve bir kameraya, harici mikrofona ve harici hoparlörlere erişimleri olur. Vasile, “Eğitim çok kolaydı çünkü prize takıyorsunuz ve işe yarıyor” diyor. “Logitech ile asla yanlış gidemezsiniz. Donanım sağlamdır ve düşünceli bir şekilde tasarlanmış ve yürütülmüştür.”

İster öğretmen ister yönetici olun, çabalarınızı optimize etmek ve uzaktan öğrenme perspektifinden öğrenci sonuçlarını en üst düzeye çıkarmak için bir sınıf çözümümüz var. Kullanımı ve dağıtımı kolay Logitech eğitim ürünleri, özellikle eğitim sınıfları için üretilmiştir ve yenilikçi, yüksek kaliteli teknoloji tasarlama konusunda 35 yılı aşkın deneyimden yararlanır. Amacımız, sınıfta ve ötesinde örgün eğitim yoluyla öğrencilerin bilgi ve becerilerinin sürekli gelişimini teşvik etmeye yardımcı olmaktır.

Yeni: Logitech Scribe Beyaz Tahta Kamerası

Microsoft Teams Rooms, Zoom Rooms ve diğer lider video konferans hizmetleri için yapay zeka destekli beyaz tahta kamerası Logitech Scribe ile görüntülü toplantılarda beyaz tahtaları sorunsuz bir şekilde paylaşın.

Yerleşik yapay zekaya ve özel lense sahip Scribe, görüntülü toplantılarda beyaz tahta içeriklerini olağanüstü netlikte yayınlar. Artık en uzaktaki katılımcılar bile masada en iyi yere sahip olacak. Scribe’ın kablosuz paylaş düğmesi, görüntülü toplantılarda beyaz tahtaları hızlı ve kolay bir şekilde paylaşmanızı sağlar. Ayrıca Logitech Tap benzeri toplantı odası dokunmatik kumandanız ile paylaşımı başlatabilirsiniz.


BASİT KULLANIM

Scribe’ın kablosuz paylaş düğmesi, görüntülü toplantılarda beyaz tahtaları hızlı ve kolay bir şekilde paylaşmanızı sağlar. Ayrıca Logitech Tap benzeri toplantı odası dokunmatik kumandanız ile paylaşımı başlatabilirsiniz.

Jabra Uzaktan Eğitim Çözümleri

Jabra PanaCast plus Jabra’nın hoparlör seti, çevrimiçi test ve sınıf içi multimedyadan kampüs çapında kablosuz mobiliteye kadar her konuda öğretmen, öğrenci ve yönetici ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Eğitim ortamı artık değişti. Dünya genelinde eğitim uzaktan gerçekleşirken öğretmenlere öğrencilerin katılımını ve odaklanmasını sağlamaları konusunda nasıl destek olabiliriz? Sınıflar sanal ortama geçerken teknoloji bu geçiş sürecinde önemli bir rol oynuyor. Öğrencilerden %44’ü düşük ses ve video kalitesinin eğitimlerini etkilediğini söylerken doğru araçlar, sınıfın aynı hızda öğrenerek bir arada kalmasına yardımcı olabilir.

Jabra’da nerede olurlarsa olsunlar insanları daha da yakınlaştırmak için tasarlanan birinci sınıf teknolojiyi üretiyoruz. Jabra PanaCast video teknolojimiz, bir görüntü bozukluğu olmadan odanın her tarafını kapsayan 180°’lik eşsiz bir görünüm sunarken pazarında lider Evolve Serisi profesyonel kulaklıklarımızın olağanüstü derecede profesyonel arama kalitesi ve Jabra Speak 750 mikrofonlu hoparlörümüzün birinci sınıf 2 yönlü sesi, ders formatından bağımsız olarak öğretmenlerin öğrencileriyle kolayca iletişim kurabilmesini sağlar.

Jabra sayesinde herkes ön sırada oturur.

SINIF İÇİN JABRA

Ders hala oturumda.

Dünyanın dört bir yanındaki birçok öğretmen için olağandışı koşullar altında etkili öğrenme sağlama esnekliği çok önemlidir. Ve dünya çapındaki birçok okul şu anda olağan şekilde faaliyet gösteremezken, geleneksel sınıf düzeni yeniden tanımlanıyor. Denenmiş ve güvenilir öğretim yöntemleri, öğretmenler masalarında oturmak zorunda kaldıklarında çok daha zor hale gelir ve birçoğu dizüstü bilgisayarlarının dahili ses ve video özelliklerine güvendiğinden ders kalitesi de zarar görebilir.

Jabra cihazlarıyla öğretmenler sınıflarındaki alanı geri kazanabilir. Jabra PanaCast, sınıfın tam 180° duvardan duvara görünümünü oluşturmak için üç adet 13 megapiksel kamera kullanır, böylece öğretmenleri masalarından kurtarır ve normalde olduğu gibi dolaşmalarına, beyaz tahtaya yazı yazmalarına ve öğrenme araçlarını kullanmalarına olanak tanır olurdu. Evolve Serimizdeki dünya lideri profesyonel kalitede kulaklıklar ve Jabra Speak 750’mizin olağanüstü kesintisiz 2 yönlü sesi de dahil olmak üzere her kuruluma uygun dünya lideri ses cihazlarımızla öğrenciler hiçbir şeyi kaçırmayacak .

Jabra öğrenmeyi devam ettirir.

ÖĞRETMENLER İÇİN JABRA

Sınıfı eve götür.

Bir sınıftan öğretim şu anda her zaman mümkün değildir. Halihazırda müsait olan herhangi bir alandan ders veren birçok öğretmen ile esneklik esastır.

Jabra ile öğretmenler, nerede olurlarsa olsunlar, öğretim tarzlarını en iyi destekleyen ürünleri seçebilirler. Jabra ürünlerinin sunduğu artan mobilite sayesinde öğretmenler, PanaCast ve Speak 750 ya da Evolve kulaklıklarını alıp ders kalitesinden ödün verme endişesi olmadan yanlarında bir sonraki sınıfa, hatta eve götürebilirler. . Jabra, çok çeşitli kablosuz seçeneklerin yanı sıra, kart genelinde kolay tak ve çalıştır işleviyle hafif ve taşınabilir kablolu çözümlere sahiptir – bu nedenle gereksinimler ne olursa olsun, her sanal öğretim senaryosu için mükemmel bir çözümümüz var.

Jabra’da, öğrenmenin öğretmenlerin olduğu yerde gerçekleştiğini anlıyoruz.

Poly Uzaktan Eğitim Çözümleri

Öğretmeni takip eden kamera arayan okullar için mükemmel bir çözüm olan Polycom Studio USB video konferans sistemi sınıfta öğretmen ders anlatırken öğretmene odaklanır ve evden tüm öğrencilerin dersin her saniyesinde kesintisiz öğretmene odaklanmalarına imkan sağlar.

Poly’nin video çözümlerinin çoğu, eğitmenlerin maske takarken bile odada özgürce hareket etmelerini sağlayan konuşmacı izleme teknolojisine sahiptir. Bu endişesiz özellik, teknolojiye değil öğretime odaklanmanızı sağlar. Okullar artık yüz yüze veya uzaktan eğitimi seçmek zorunda değil. Poly, hem yüz yüze katılımcılara hem de uzak katılımcılara hizmet verebilen bir karma öğrenme modeli için uygun fiyatlı, ölçeklenebilir video ve ses çözümleri sunar.

Öğretmeni takip eden kamera için Studio USB video konferans kamerasını tercih edebilirsiniz. Vodanet’i arayın hemen demo için okulunuza gelelim.

Bir Cevap Yazın

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d blogcu bunu beğendi: