Gerçek iş sürekliliğini sağlamak için en iyi modern araçlar nelerdir?

Kriz anlarında sorun çözme ve iş sürekliliği, modern işletmeler için inanılmaz derecede önemlidir. Bu blog yazısında modern teknolojinin iş sürekliliğini nasıl daha basit hale getirebileceğini keşfedeceğiz.

İş sürekliliği nedir?

İş sürekliliği planlaması, çalışmaya devam edebilmeniz için tehlike oluşturabilecek senaryolara yönelik yanıtları belirleme ve planlama sürecidir.

Tabii ki, bunlar nasıl ve nerede çalıştığınıza bağlı olarak değişir, ancak genellikle ofisinizde elektrik kesintileri veya diğer kesintiler için planlamayı içerir.

Bu ve diğer felaketlerden kurtulabilmek, iş dünyasında uzun vadeli hayatta kalmak için çok önemli bir gerekliliktir; bu nedenle, kuruluşunuzda yeni teknolojiyi dağıtmak istediğinizde iş sürekliliği önemli bir husus olmalıdır.

Hangi araçlara ihtiyacınız var?

– Veri ve yedekleme

En yeni bulut tabanlı veri ve yedekleme çözümleri, uzak ve esnek çalışanları desteklemek için tasarlanmıştır. Birçok modern yedekleme ve veri kurtarma hizmeti, şirketinizde kullanılan herhangi bir cihaza kurulabilir. Oluşturulduğu veya depolandığı her yerde personelinizin çalışmalarının korunmasını sağlamak.

– Erişilebilir veri depolama

İşletmenizi cihaz arızasına karşı korumanın büyük bir kısmı, dayanıklı ve yüksek oranda kullanılabilir bir depolama çözümü dağıtmak anlamına gelir. Bulut depolama çözümleri, işinizi ve diğer iş verilerinizi tüm personeliniz için erişilebilir hale getirir. Nereden çalışırlarsa çalışsınlar, basit bir web uygulaması aracılığıyla.

– İletişim sistemleri

İş sürekliliği planlamasının en önemli unsuru, bir kriz anında telefon hatlarınızın insanlı ve çalışır durumda kalmasını sağlamaktır. Çoğu işletme, yeni iş çekmek için hala telefonlarına güveniyor ve uzak bir senaryoda dahili olarak işbirliği yapmak, modern bir VoIP telefon sistemi veya Birleşik İletişim platformu olmadan pratik olarak imkansız.

Vodanet ve iPECS nasıl yardımcı olabilir?

– Bulut iletişimi

Özünde, iPECS Cloud ve iPECS ONE, en son VoIP PBX teknolojisi etrafında inşa edilmiştir. iPECS Bulut çözümleri, size sektör lideri çağrı kontrol özellikleri sunmanın yanı sıra nihayet fiziksel tesisleriniz ve telefon numaralarınız arasındaki kalan son bağlantıyı da kaldırabilir.

Aramaları internet üzerinden yönlendiren VoIP sistemleri, telefon numaralarınızın her yerde çalmasını sağlar. Ofise gidememeniz durumunda, yerinde bir ISDN veya PSTN sistemi, sizi, personelinizin cep telefonlarına veya ev sabit hatlarına maliyetli çağrı yönlendirmeleri yapılandırmaya zorlayacaktır. Bunun, dikkatli bir şekilde yapılandırılmış çağrı kuyruklama sisteminiz üzerinde tipik olarak korkunç etkileri vardır ve personeli izole ve eksik bilgi bırakabilir.

iPECS Cloud ve iPECS ONE, herhangi bir yeniden yapılandırmaya veya maliyetli çağrı yönlendirmeye gerek kalmadan herhangi bir yerden internet üzerinden telefon sisteminizde oturum açmanıza olanak tanır. Bu, ideal bir iş sürekliliği ve olağanüstü durum kurtarma çözümü oluşturarak işletmenize her durumda gelişmek için ihtiyaç duyduğu çevikliği verir.

– Her alet tek çatı altında

iPECS Cloud ve iPECS ONE, Birleşik İletişim sistemleridir. Bu, personelinizin kullandığı tüm iş işbirliği araçlarını tek bir basit hizmette birleştirdikleri anlamına gelir.

iPECS, görüntülü arama, anında mesajlaşma, dosya ve ekran paylaşımı ve elbette kurumsal düzeyde sesli arama özelliklerini içerir. Tüm bu araçları tek bir hizmette birleştirmek, her bir özelliğin değerini artırır. Anlık mesajlaşma sohbetinden görüntülü arama başlatın, ekranınızı ve destekleyici dosyaları tek bir tıklamayla paylaşın. Son teknoloji çağrı işleme özellikleriyle müşteri bekleme sürelerini en aza indirin.

Bu yaklaşımın iş sürekliliği için de bariz faydaları vardır. Yarım düzine veya daha fazla ayrı hizmetin uyumluluğunu ve sürdürülebilirliğini sağlamak yerine, iPECS size birlikte çalışabileceğiniz tek bir sistem sunar. Bu, olağanüstü durum kurtarma veya iş sürekliliği oluşturmayı çok daha basit hale getirir ve size, personelinizin her durumda işbirliği yapabileceğine dair güven verir.

– Cihazdan bağımsız

iPECS Cloud ve özellikle iPECS ONE, hemen hemen her cihaz için destek sunar. iPECS ONE, bir web tarayıcısından oturum açmanıza ve iPECS’in tüm özelliklerini kullanmanıza olanak tanıyan en son WebRTC teknolojisini kullanır.

İş sürekliliği ve olağanüstü durum kurtarma için daha iyi bir araç yoktur. Belirli bir PC, dizüstü bilgisayar veya akıllı telefonun iPECS’e bağlanıp bağlanamayacağını düşünmeye gerek yoktur. Bu, personelinizin çalışmalarını herhangi bir cihazdan alabilmesini sağlar. Bu, yalnızca uzaktan ve esnek çalışma uygulamalarına olanak sağlamakla kalmaz, aynı zamanda telefon hatlarınızın açık kalmasını ve personelinizin bir kriz anında işbirliğine devam edebilmesini sağlar.

– Tek tıklamayla sağlama

Felaket kurtarma veya yedekleme cihazlarının ön provizyonunu yalnızca birkaç tıklamayla yapın veya iPECS’in güçlü donanım ve uygulama sağlama özellikleriyle devam eden bir duruma gerçek zamanlı olarak yanıt verin.

Bu, geçmişin hantal ve karmaşık yerinde telefon sistemlerinin aksine, iPECS Cloud ve iPECS ONE’ın olağanüstü durum kurtarma ve iş sürekliliği planlarının varlıkları olduğu anlamına gelir. Ericsson-LG Enterprise’ın iletişim platformları, size bir felakete hızla müdahale etme yeteneği vererek, personelinizin her durumda kesintisiz olarak çalışmaya devam edebilmesini sağlar.

– Dayanıklılık

iPECS Cloud ve iPECS ONE, benzersiz güvenilirlik ve kullanılabilirlik sunar. Düzinelerce veri merkezinde çalışan küresel bir altyapı ile Ericsson-LG Enterprise’ın bulut iletişim platformları, çalışmanız için her zaman hazır olacaklarının güvenini verir.

iPECS Bulut çözümleri, en karmaşık yerinde sistemlerden bile çok daha fazla esneklik ve arıza koruması sağlar. Küresel iPECS altyapısının ölçeği, ne olursa olsun iletişim platformunuzun hızlı, duyarlı ve en önemlisi kullanılabilir olmasını sağlar.

Bir Cevap Yazın

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d blogcu bunu beğendi: