HP Inc., Poly Satın Alma İşlemini Tamamladı

Birleşik organizasyon, uzun vadeli sürdürülebilir büyüme sağlamak için lider hibrit iş çözümleri portföyü sunacak.
PALO ALTO, Kaliforniya, 29 Ağustos 2022 (GLOBE NEWSWIRE) — HP Inc. (NYSE: HPQ) bugün, iş yeri işbirliği çözümlerinin önde gelen küresel sağlayıcısı Poly’yi satın alma işleminin tamamlandığını duyurdu.

Anlaşmanın, HP’nin daha büyüme odaklı bir portföy oluşturma stratejisini hızlandırması, hibrit çalışma çözümlerinde sektör fırsatlarını daha da güçlendirmesi ve birleşik organizasyonu uzun vadeli sürdürülebilir büyüme ve değer yaratma için konumlandırması bekleniyor. HP, ilk olarak Mart ayında duyurulan işlemin, birleşme sonrası MY23’te gelir, GAAP dışı faaliyet karı ve GAAP dışı EPS’yi artırmasını bekliyor.

HP Başkanı ve CEO’su Enrique Lores, “Hibrit çalışmanın kalbinde yenilik yapan iki ikonik şirketin birliğini kutlarken, işimiz için tarihi bir gün” dedi. “Poly, inanılmaz derecede güçlü yetenekler, farklılaştırılmış teknoloji ve geniş ve büyüyen pazarlardaki konumumuzu daha da güçlendireceğine inandığımız tamamlayıcı bir pazara açılma sistemi getiriyor. Birlikte, daha güçlü bir HP oluşturmaya devam ederken, müşteriler için yenilik yapmak ve işimizi büyütmek için büyük fırsatlara sahip olacağız.”

HP ve Poly’nin birleşmesi, işletmelerin ve çalışanlarının hibrit dünyada çalışmak ve işbirliği yapmak için daha iyi yollar bulmaya odaklanmasıyla ortaya çıkıyor. Ofis çalışanlarının yaklaşık %75’i ev kurulumlarını iyileştirmek için yatırım yapıyor. Geleneksel ofis alanları, toplantı odası çözümlerine odaklanarak hibrit çalışmayı ve işbirliğini desteklemek için yeniden yapılandırılıyor. Şu anda 90 milyondan fazla oda var ve bunların %10’undan daha azı video özelliğine sahip2. Sonuç olarak, ofis toplantı odası çözümleri segmentinin 2024 yılına kadar üç katına çıkması bekleniyor.

Poly, HP’ye sektör lideri video konferans çözümleri, kameralar, kulaklıklar, ses ve yazılımlar getirerek, müşterilerin odadakiler ve olmayanlar arasında toplantı eşitliği yaratmasına olanak tanır. Birleştirilmiş kuruluş, üstün çalışan deneyimleri oluşturmak, işgücü verimliliğini artırmak ve kurumsal müşterilere hibrit BT ortamlarında daha iyi görünürlük, içgörü, güvenlik ve yönetilebilirlik sağlamak için eksiksiz bir cihaz, yazılım ve dijital hizmet ekosistemi sunacak.

Moor Insights & Strategy CEO’su ve baş analisti Patrick Moorhead, “Geleneksel ofisin rolü hakkındaki fikirler değişmeye devam ettikçe, kuruluşların yüz yüze ve uzaktan çalışanlar arasında zengin işbirliği deneyimleri sağlamasına kritik bir ihtiyaç var” dedi. “Poly ve HP’yi birleştirmek her iki kuruluş için de bir kazan-kazan. Daha da önemlisi, bu iki şirketin birleştirilmesi, son kullanıcılara şimdi ve gelecekte hibrit iş deneyimlerinde başarılı bir şekilde gezinmek için gereken temel donanım, yazılım ve hizmetleri sağlayacak.”

Poly’nin eklenmesi, HP’nin iki önemli büyüme alanında yenilik ve ölçeklendirme yapmasına yardımcı olacak: çevre birimleri ve iş gücü çözümleri. Çevre birimleri, daha sürükleyici deneyimlere duyulan ihtiyaç nedeniyle yılda %9 büyüyen 110 milyar dolarlık bir segment fırsatını temsil ediyor2. Şirketler daha fazla dağıtılmış BT ekosistemleri kurmak, yönetmek ve güvence altına almak için dijital hizmetlere yatırım yaptıkça, işgücü çözümleri, her yıl %8 büyüyen 120 milyar dolarlık bir segment fırsatını temsil ediyor.

İşlem tamamlandıktan sonra Poly CEO’su Dave Shull, 1 Kasım’dan itibaren HP’ye İş Gücü Hizmetleri ve Çözümler Başkanı olarak katılacak. Role teknoloji, dijital medya, operasyonel dönüşüm ve iş geliştirme alanlarında kapsamlı küresel deneyim getiriyor. Shull, HP yönetici liderlik ekibine katılacak ve Lores’e rapor verecek.

Andy Rhodes, birleşik HP-Poly işini Genel Müdür, Hibrit İş Çözümleri ve Çevre Birimleri olarak yürütecek. HP’ye 2018’de katılan Rhodes, daha önce şirketin ticari Kişisel Sistemler işini yönetmiş ve küresel çevre birimleri organizasyonunu kurmuştur. HP’den önce Dell’de bir dizi üst düzey yönetici rolü üstlendi. Rhodes, HP Kişisel Sistemler Başkanı Alex Cho’ya rapor vermeye devam edecek.

HP, anlaşmayı hisse başına 40 dolarlık tamamı nakit bir işlem olarak tamamladı ve bu, Poly’nin net borcu dahil yaklaşık 3,3 milyar dolarlık toplam kurumsal değer anlamına geliyor. İşlem, bilanço nakdi ve yeni borç kombinasyonu ile finanse edildi.

Bir Cevap Yazın

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d blogcu bunu beğendi: