Poly Studio USB Eylül 2022 Güncelleme

Polycom ve Plantronics markalarının birleşmesinden sonra Poly markası ile üretilen ürünler içinde en çok satan video konferans kamerası Studio USB modeli için üretici firma Poly Eylül ayı içinde yeni yazılım güncellemesi yayınladı.

Söz konusu güncelleme ile Studio USB video konferans cihazına yeni nesil video konferans kamera özellikleri dahil oldu. Poly Director AI özelliklerinin eklendiği 2.1.0 versiyonu ile cihazınızı güncelemek için 0216 340 76 40 Vodanet’i arayabilirsiniz.

Yenilikler

Poly Studio USB videokonferans cihazı Rls. 2.1.0 sürümü aşağıdaki yeni özellikleri içerir:
• People Framing (Kişi Çerçeveleme)
• Conversation Mode (Konuşma Modu)

People Framing

People Framing (Kişi çerçeveleme), tek bir kamera akışındaki kişi sayısını tanımlar ve kadrajda bulunan kişileri ayrı karelerde görüntüler.

Kişileri çerçeveleme, tanımlanan katılımcı sayısına bağlı olarak dikey görünümde (tek sıra çerçeve) ya da karma görünümde (beş çerçeve görüntüsü) görüntülenir. Katılımcılar hareket ederse, görünüm yeniden çerçevelenir.

Kişi çerçeveleme, en fazla altı ayrı çerçeveyi destekler. Cihaz altıdan fazla katılımcı belirlediğinde, çerçeveleme yapan kişiler, tüm katılımcıların en iyi görünümünü tek bir karede gösteren grup çerçevesine geçer.

Conversation Mode

Conversation Mode (Konuşma modu), toplantı odanızdaki iki konuşmacıyı ayrı olarak çerçeveler ve bunları bölünmüş bir görünümde aynı pencereye yerleştirir. 

Toplantıdaki iki katılımcı arasında sürekli ve dengeli bir konuşma olduğunda, Poly Studio USB video konferans kamerası grup görünümünden konuşma moduna geçer. Aşağıdaki senaryolar konuşma modunu başlatmaz:

  • Konuşmacılardan biri çok az veya çok konuştuğunda.
  • Her iki konuşmacı da aynı anda konuşursa.
  • Sırayla ikiden fazla konuşmacı konuşursa.

Üçüncü bir katılımcı konuşmaya başladığında, konuşma modu otomatik olarak sona erer.

Versiyon Geçmişi

Poly Studio USB video konferans cihazının geçmiş yazılım versiyonlarının geçmişi aşağıdaki gibidir:

Bir Cevap Yazın

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d