Google Meet Zoom Uyumluluğu

Google ve Zoom, çift yönlü bir birlikte çalışabilirlik anlaşması duyurdu.

Google, bu yıl içinde Meet cihazlarında ve Zoom Rooms’ta yerleşik çift yönlü birlikte çalışabilirliği kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Bu, Zoom Rooms kullanıcılarının Google Meet toplantılarına katılabileceği ve Google Meet cihazlarının Zoom Meetings’e katılabileceği anlamına gelir.

Google’a göre bu, doğrudan bir Zoom Room veya Google Meet cihaz takviminden “tek bir düğmeye dokunarak” veya bir toplantı kodu girerek mümkün olacak.

UC ve işbirliği sektörünün en önde gelen kuruluşlarından ikisi olan Google, amacının farklı platformlardaki kullanıcılar arasındaki iletişimi daha erişilebilir kılmak olduğunu belirtiyor.

Google Workspace Ürün Direktörü Dave Citron şu yorumu yaptı: “Karma iş yerinde kuruluşlar, platform birlikte çalışabilirlik zorlukları nedeniyle konferans odalarını müşterilere, ortaklara veya farklı kuruluşlardaki iş arkadaşlarına bağlamakta zorlanıyor.

Kullanıcıların çok çeşitli üçüncü taraf video konferans çözümlerinden Meet toplantılarına sorunsuz bir şekilde katılabilmeleri için Google Meet için Pexip desteğimizi sürdürülüyor.

Bir Google Cloud blogu, lansman sırasında Zoom birlikte çalışmasının tüm ChromeOS tabanlı Meet cihazlarında destekleneceğini ve şirketin ek ürünler için desteğin zaman içinde sunulacağını doğruladığını belirtiyor.

Google Meet birlikte çalışması, henüz onaylanmayan lansman tarihinden itibaren tüm platformlardaki tüm Zoom Odalarında desteklenecektir.

BT yöneticileri, kuruluşlarındaki kayıt cihazları için birlikte çalışmayı açabilir ve güvenilir cihazların platformlar arası çağrılara kolaylıkla katılmasına izin verebilir.

Bu yılın başlarında Zoom, Direct Guest Join kullanarak video konferans uygulamaları arasında birlikte çalışabilirlik oluşturmak için Microsoft ile yeni bir ortaklık duyurdu. 

Direct Guest Join, Zoom Rooms ve Microsoft Teams kullanıcılarının ek lisans veya üçüncü taraf hizmetleri satın almaya gerek kalmadan birbirlerinin video platformlarını aramasına olanak tanır. 

Bir Cevap Yazın

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d blogcu bunu beğendi: