Vodanet Haber Eylül 2023

Şimdiye kadarki en büyük güncelleme olan CollabOS 1.10’u 1 Eylül 2023 tarihinde üretici firma olan Logitech tarafından yayınlandı. Logitech Rally Bar Huddle & Sight ürünlerinin eklemenin ötesinde, yeni özelliklerin ve iyileştirmelerin uzun bir listesi de eklendi…

  • GoTo Resolve ile Uzaktan UI Erişimi ile ‘oradaymışsınız gibi’ uzaktan yönetime izin verir
  • Android işletim sistemine sahip Rally Bar, Rally Bar Mini, Rally Bar Huddle ve RoomMate ile kullanılan Teams Rooms için yerel kamera kontrolleri eklendi
  • Zoom Rooms Cihazları için harici ses DSP desteğini RoomMate’ten Rally Bar ve Rally Bar Mini’ye genişletildi.

Daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız

24 Ağustos’ta Poly, yeni Poly VideoOS yazılımının yeni versiyonu olan 4.1’i yayınladı. Yeni yazılım versiyonu kullanıcıların karşılaştığı yaygın zorlukları ele alarak hibrit toplantı deneyimini optimize etmek için tasarlanmış birçok yeni özelliğin yanı sıra mevcut özelliklerde güncellemeler ve iyileştirmeler içermektedir.

Cam Duvarlı Toplantı Odaları İçin Mükemmel Çözümler

Poly VideoOS 4.1, video konferans sırasında cam ile sınırlandırılmış duvarların ortaya çıkardığı zorlukların üstesinden gelmenize yardımcı olmak için tasarlanmış yeni özellikler sunar. Bu özellikler, cam duvarlı odaların ötesinde, hibrit çalışırken karşılaşabileceğiniz diğer zorlu ortamlarda da faydalı olabilir.

Geliştirilmiş Konuşmacı Çerçeveleme Deneyimi

Farklı türde video prodüksiyonları farklı türde deneyimler sunabilir. Modern hibrit toplantılarda ihtiyaç duyulan deneyim türü, kontrolsüz ortamlarda bile öngörülebilir ve dikkat dağıtıcı etkenler olmadan görüşmeler yapılmalıdır. Böylece konferans sırasında odak noktasının her zaman konuşma olan eşsiz bir deneyim ortaya çıkmaktadır.

Poly DirectorAI konuşan kişi çerçeveleme modunda sunmak için birkaç güncelleme uygulandı:

  • Daha Geniş Çerçeveleme: Bir toplantı sırasında dikkat dağıtıcı unsurları azaltmak söz konusu olduğunda, yeniden çerçeveleme sayısını sınırlamak çok önemlidir. Bunu yapabileceğimiz senaryolardan biri, birkaç kişinin birbirine yakın oturmasıdır. Bu gibi durumlarda daha geniş bir çerçeve sağlayarak, hali hazırda çerçeve içinde olan başka birinin konuşmaya başlaması durumunda yeniden çerçeveleme ihtiyacını ortadan kaldırırken, aynı zamanda her konuşmacının yakın çekim görüntüsünü sağlamaya devam eder.
  • Kasıtlı Çerçeveleme Kararları: Hibrit toplantılar genellikle her şeyin olabileceği kontrolsüz ortamlar olarak kabul edilir; ancak deneyimlerimizden biliyoruz ki insanların iletişim şekillerinde bazı kalıplar vardır. Bu kalıpları göz önünde bulundurarak, çoğu senaryo için gereksiz yeniden çerçevelemeleri azaltmak ve verimli bir toplantıyı teşvik etmek üzere tasarlanmış çok dikkatli çerçeveleme kuralları oluşturulmuştur.
  • Dikkat Dağıtmayan Geçişler: Yeniden çerçeveleme sayısını azaltmak için yapabilecek bazı şeyler var ama elbette yeniden çerçevelemenin gerekli olduğu ve deneyime olumlu katkı sağladığı birçok durum da var. Bu durumlarda, geçiş hızlı, basit ve öngörülebilir olmalıdır, böylece toplantıya katılanlar çerçevelemede neler olduğunu düşünmek için zaman harcamak zorunda kalmazlar ve bunun yerine enerjiyi iletişime odaklanmak için kullanabilirler.

Daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız

Microsoft Teams Ağustos 2023 sürümündeki yeniliklere göz atın!

Ağustos ayında açıklanan yenilikler içindeki favorilerimiz, daha sürükleyici bir sanal ortam için mevcut arka planlarını dinamik bir animasyonla değiştirmeme olanak tanıyan Teams Toplantılarındaki Animasyonlu Arka Planlar ve önemli görevler yapmadığımdan emin olmak için yapılacaklar listemi Microsoft Planlayıcım ve Yapılacaklar uygulamalarım arasında eşitlemek için Microsoft Loop’ta Görev listeleri eşitleniyor.

Güncellemeler arasında Teams Rooms’da çoklu akış IntelliFrame Akıllı Kamera deneyimleri ve bunları etkinleştiren yeni cihazlar, hızlı bir şekilde oda rezerve etmek için Teams Panellerinde QR kodu tarama, Windows’ta Microsoft Teams Rooms için Lenovo IP Denetleyici Kiti ile ThinkSmart Core Lenovo, Android’de Microsoft Teams Rooms için Rally Bar Huddle Logitech Business ve çok daha fazlası yer alıyor!

Siz ve işletmeniz toplantı odalarınızı Microsoft Teams Rooms’a güncelleştirmek istiyorsanız, mevcut sistemler hakkında daha fazla bilgi için Vodanet’i arayabilirsiniz.

Logitech Sight ile uzaktaki çalışanların her hibrit toplantıda en iyi perspektifi elde etmesine yardımcı olursunuz. Yapay zeka destekli bu masaüstü kamera, Logitech Rally Bar veya Rally Bar Mini ile birlikte çalışarak sanal katılımcıları toplantı odası aksiyonunun en iyi ses ve görünümüyle yakalar, tanımlar ve görüntüye aktarır.

Sight, Logitech Rally Bar veya Rally Bar Mini ile birlikte çalışarak masanın etrafındaki toplantı katılımcılarının önden ve merkezden görünümünü sağlayan bir masa üstü yardımcı kameradır. Tüm önemli video konferans platformlarıyla kusursuz entegrasyona sahip olan Sight, ses ve görüntüyü odanın daha derinlerine çekerek hibrit toplantı deneyiminizi geliştirir ve uzaktaki katılımcıların kendilerini daha fazla dahil ve ilgili hissetmelerini sağlar.

İster büyük bir toplantı odasında ister küçük bir toplantı odasında konferans yapıyor olun, Sight her katılımcının katkıda bulunabilmesini ve eşit netlikte duyulabilmesini sağlar. Sight ile hibrit toplantılarınızı bir sonraki seviyeye taşıyabilir ve tüm katılımcılar için daha ilgi çekici ve etkili bir toplantı deneyimi oluşturabilirsiniz.

Alcatel-Lucent Enterprise SIP DeskPhones serisi üç ürün grubunu içerir: Myriad, Halo ve Cloud Edition .

Myriad serisi, kullanıcıların aramaları kolayca yönetmesine, sorunsuz bir kullanıcı deneyiminin keyfini çıkarmasına ve üretkenliği artırmasına olanak tanır. Kaliteli telefon hizmetlerine yüksek talep duyan yöneticiler, müdürler ve profesyoneller için uygundur. Gelişmiş HD ses kalitesi, modern, sezgisel kullanıcı arayüzü ve gelişmiş telefon özellikleriyle olağanüstü performans sunar.

Halo serisi, ofis personeli arasında, çağrı merkezlerinde ve otel misafirleri için iş iletişimi verimliliğini artırmaya yardımcı olan standart telefon özellikleri sunar. Halo serisi bilgi çalışanları için özel olarak tasarlandı. Orta düzey VoIP aramaları, çağrı merkezleri ve kamu hizmetleri uygulamaları için tasarlanmıştır. Uygun maliyetlidir ve kurulumu kolaydır.

Daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız

Bir Cevap Yazın

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d